• Na zdjęciu archiwalnym z 27.11.2013 r. reżyser Andrzej Wajda podczas spotkania promującego książkę "Andrzej Wajda. Podejrzany" autorstwa Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetki
  Andrzej Wajda kończy 90 lat. Z tej okazji w całym kraju odbędą się imprezy, przeglądy i wystawy związane z wybitnym polskim reżyserem. W 2000 r. Wajda został nagrodzony Oscarem za całokształt twórczości; autor m.in. filmów "Kanał", "Popiół i diament", "Lotna", "Niewinni czarodzieje", "Popioły", "Wszystko na sprzedaż", "Krajobraz po bitwie", "Brzezina", "Wesele", "Panny z Wilka", "Ziemia obiecana", "Człowiek z marmuru", "Bez znieczulenia", "Człowiek z żelaza", "Kronika wypadków miłosnych", "Korczak", "Pan Tadeusz", "Katyń" i "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
 • Andrzej Wajda
  Powiem pani, że bardzo się niepokoję o naszą drogą ojczyznę - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Andrzej Wajda.
 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei" – konferencja prasowa
  "Robert Więckiewicz lepszym Wałęsą od oryginału", "Wspaniała Agnieszka Grochowska", "Świetnie oddany klimat epoki", "Muzyka rockowa z lat 80. doskonale wkomponowana w film" i "Fantastyczny humor, czuć pióro Janusza Głowackiego", ale też narzekania, że wszystko w filmie Andrzeja Wajdy jest zbyt czarno-białe. Różne były opinie dziennikarzy po pokazie prasowym "Wałęsy. Człowieka z nadziei" – obrazu, który podzielił Polaków zanim jeszcze padł pierwszy klaps na planie. I nic już tego nie zmieni.
 • Minister kultury Bogdan Zdrojewski widział już cały film „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Jego zdaniem produkcja Andrzeja Wajdy spełni oczekiwania społeczne.
 • Robert Więckiewicz na planie "Wałęsy"
  Kinowa biografia przywódcy Solidarności zaskoczy widzów m.in. tym, że nie będzie to film polityczny – zapowiada producent "Wałęsy" Michał Kwieciński. Jego zdaniem nie ma sporu między Andrzejem Wajdą i autorem scenariusza filmu Januszem Głowackim.
 • Maciej Stuhr mówi do Więckiewicza: "synu"
  "Wiele kostiumów miałem na sobie w życiu, ale w takim umundurowaniu jeszcze nie występowałem" – mówi Maciej Stuhr, który w "Wałęsie" – głośnym filmie Andrzeja Wajdy zagrał księdza.
 • "Wałęsa" – nowe zdjęcia
  To jedna z najbardziej oczekiwanych i budzących największe emocje premier roku 2013. "Wałęsa" wejdzie na ekrany polskich kin 4 października. Producenci obrazu zainteresowanie dziełem Andrzeja Wajdy umiejętnie podsycają, udostępniając kolejne z niego kadry. Oto najnowsze.
 • Robert Węckiewicz jako Lech Wałęsa
  4 października na ekrany polskich wejdzie opowieść Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie. "Bardzo boję się tego filmu. Andrzej Wajda jest najwybitniejszym polskim reżyserem XX wieku. Chciałbym, aby takim pozostał także w XXI wieku" – mówił Tomasz Raczek, odpowiadając na pytania internautów portalu tvp.info.
 • Robert Więckiewicz jako "Wałęsa"
  Uroczysta premiera filmu "Wałęsa" Andrzeja Wajdy odbędzie się ona 23 września w Teatrze Wielkim w Warszawie – poinformowało Akson Studio, producent filmu. Do kin film ma trafić 4 października.
 • "Wałęsa" w kinach dopiero 30 września
  Premiera "Wałęsy" Andrzeja Wajdy po raz kolejny została przesunięta, tym razem na 30 września – informuje polityka.pl.