• RPO Adam Bodnar przemawia w Sejmie
  Nieprowadzenie przez apteki sprzedaży środków antykoncepcyjnych z uwagi na powoływanie się przez farmaceutów na "klauzulę sumienia" jest sprzeczne z prawem - ocenia Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w piśmie do Głównego Inspektora Farmaceutycznego.
 • Z krowiego ścięgna...
  Jeden z najbogatszych ludzi świata postanowił zainwestować w rozwój antykoncepcji i przeznaczył 100 tys. dolarów dla firm i osób, którym uda się stworzyć rewolucyjne prezerwatywy. Fundacja Billa i Melindy Gates nagrodziła właśnie 11 projektów, które okazały się najlepsze. Oto niektóre z nich. Zobacz galerię!
 • Prezerwatywa Origami
  Od blisko 100 lat nikt nie trudził się by ingerować w sprawdzony model prezerwatywy. Mała, kalifornijska firma o nazwie Origami Condoms stworzyła rewolucyjny projekt nowoczesnych prezerwatyw, wzorując się na japońskiej sztuce składania papieru.
 • Orgazm na niby
  Według badań około 54% kobiet udaje osiągnięcie szczytowania. Okazuje się, że mężczyźni niewiele ustępują swoim partnerkom w tych statystykach. Proceder zdemaskowali naukowcy z Uniwersytetu w Michigan: co trzeci mężczyzna udaje orgazm…
 • Zasada dwóch ruchów dotyczy tylko aplikacji prezerwatywy!
  Kolejny, po zamku błyskawicznym, milowy krok w historii „szybkich numerków”. Ekspresowe prezerwatywy wychodzą z opakowania praktycznie same, a nakładają się jedynie z małą pomocą użytkownika. Wynalazek ułatwi pracę pań od przygotowania do życia w rodzinie, które podczas instruktażu nie zdążą się nawet zarumienić.  
 • Prymas: Stosowanie kondomów powinien ocenić spowiednik
  Stosowanie antykoncepcji przez wiernych powinien ocenić ich spowiednik - uznał prymas Czech i arcybiskup praski Dominik Duka w wywiadzie opublikowanym w piątek przez czeski portal informacyjny aktualne.cz.