• Kontrola NIK w kancelarii premiera. Prokuratura odmawia śledztwa
  Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa z doniesienia PiS w sprawie rzekomego utrudniania przez szefostwo kancelarii premiera kontroli NIK dotyczącej lotów VIP. Była drobna nieterminowość, ale brak tu znamion przestępstwa - uznała prokuratura.
 • Minister Tomasz Arabski
  "Kontrola NIK dotycząca organizacji lotów VIP w latach 2004-2010 nie została jeszcze zakończona" - poinformował rzecznik NIK Paweł Biedziak. "Jak dotąd NIK nikomu, w tym ministrowi Tomaszowi Arabskiemu, nic nie zarzuca" - dodał.
 • Tomasz Arabski
  NIK, która po katastrofie smoleńskiej bada sposób organizacji lotów najważniejszych osób w państwie w latach 2005-10, uznała, że odpowiadał za nią szef kancelarii premiera - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na protokołu po kontroli w KPRM.
 • Arabski: Kancelaria nie utrudniała kontroli NIK ws. lotów VIP-ów
  PiS chce, by prokuratura zbadała, czy pracownicy Kancelarii Premiera złamali prawo podczas kontroli NIK ws. lotów VIP-ów. Szef Kancelarii Tomasz Arabski zapewnił PAP, że KPRM nie utrudniała kontroli. Zarzuca NIK, że w trakcie kontroli naruszono przepisy, standardy i dobre obyczaje.