• Tomasz Arabski
  Ruszył proces Tomasza Arabskiego i czterech innych osób oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 roku. Do procesu przyłączyła się prokuratura.
 • Jacek Protasiewicz
  Europoseł został zapytany podczas audycji radiowej o to, kto po katastrofie smoleńskiej pojechał w imieniu rządu do Moskwy. Protasiewicz najpierw zamilkł, a potem wymienił dwa nazwiska. Później było już tylko gorzej.
 • Tomasz Arabski
  Najwyższa Izba Kontroli zakończyła kontrolę w sprawie katastrofy smoleńskiej. Obciąża szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego. Kontrolerzy zarzucają mu niedopełnienie obowiązków. Zastrzeżenia do wystąpień pokontrolnych zgłosiły prawie wszystkie kontrolowane instytucje .
 • Tomasz Arabski
  Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski powinien zostać odwołany. Argumentuje, że to Arabski pełnił rolę koordynatora przygotowań prezydenckiej wizyty z10 kwietnia 2010 r. "To polityczne igrzyska" - ripostuje rzecznik rządu Paweł Graś.
 • Minister Tomasz Arabski
  "Kontrola NIK dotycząca organizacji lotów VIP w latach 2004-2010 nie została jeszcze zakończona" - poinformował rzecznik NIK Paweł Biedziak. "Jak dotąd NIK nikomu, w tym ministrowi Tomaszowi Arabskiemu, nic nie zarzuca" - dodał.
 • Tomasz Arabski
  NIK, która po katastrofie smoleńskiej bada sposób organizacji lotów najważniejszych osób w państwie w latach 2005-10, uznała, że odpowiadał za nią szef kancelarii premiera - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na protokołu po kontroli w KPRM.
 • Były dowódca GROM gen. Sławmoir Petelicki
  Gen. Sławomir Petelicki twierdzi, że ma w telefonie SMS-a, który tuż po katastrofie smoleńskiej został wysłany do członków Platformy. Mowa jest w nim o winie pilotów.
 • Miejsce katastrofy rządowego Tu-154
  "Ministrowie Arabski i Graś analizowali, jak się zachować, gdzie ma się odbyć shake-hand między premierem Tuskiem, a premierem Putinem, gdzie mają się uścisnąć. Dla nas było to porażające, urzędnicy na miejscu tragedii nie powinni się zajmować takimi rzeczami" – mówił w RMF FM urzędnik kancelarii Lecha Kaczyńskiego.