• Andrzej Seweryn
  Wybitny aktor i reżyser Andrzej Seweryn miał mieć specjalny program benefisowy na antenie TVP Kultura. Władze telewizji nie zgodziły się jednak na udział w programie szefa Fundacji Batorego i znanego krytyka PiS Aleksandra Smolara, prywatnie przyjaciela artysty.
 • Monika i Zbigniew Zamachowscy
  Od czasu, gdy Monika Zamachowska wcielała się w rolę gospodyni programu "Europa da się lubić" minęło 11 lat. W tym okresie, w życiu dziennikarki zaszło sporo zmian.
 • Aleksander Domogarow
  Lista artystów, będących zagrożeniem dla bezpieczeństwa Ukrainy zostanie opublikowana dopiero 3 sierpnia. Ale już teraz wiadomo, że znajdą się na niej na pewno m.in. Oliver Stone, Emir Kusturica, Steven Seagal i obywatel rosyjski Gerard Depardieu. Lista ma być systematycznie rozszerzana. Pomysłodawcą czarnej listy jest ukraińskie ministerstwo kultury. Mają się na niej znaleźć osoby, sprzyjające władzom rosyjskim i będące zagrożeniem dla bezpieczeństwa (!) Ukrainy. W większości to artyści rosyjscy, choć nie brak ukraińskich artystów. Największe emocje wzbudzają międzynarodowe gwiazdy. Lista nie będzie ostateczna i będzie wciąż aktualizowana. Trafią na nią tytuły filmów i piosenek, których emitowanie ma być zabronione. 
 • Artur Żmijewski
  Aktor bije na alarm, po tym jak media opublikowały wczoraj listę celebrytów opowiadających się za referendum w Warszawie. "To nadużycie" - mówi krótko Artur Żmijewski.