• Flaga Turcji
  Katastrofa autokaru w centralnej Turcji. Zginęło co najmniej 21 osób, 29 jest rannych, w tym dwie ciężko.
 • Katastrofa w Wilczym Jarze. Prokuratorskie akta ze śledztwa
  15 listopada 1978 roku do Jeziora Żywieckiego z mostu niedaleko Oczkowa spadły o świcie dwa autobusy. Zginęło 30 osób. To była w tym czasie największa katastrofa drogowa po II wojnie światowej. Największa i nie wyjaśniona do końca. Publikujemy fotografie milicyjne i prokuratorskie wykonane na miejscu tego tragicznego wypadku i użyte następnie w śledztwie. Tę tajemniczą katastrofę stara się wyjaśnić w swojej książce "Tajemnica Wilczego Jaru" historyk Paweł Zyzak.
 • Paweł Zyzak
  Dlaczego władze PRL ukrywały katastrofy? Czego się bały? Jak SB manipulowała prokuraturą i mediami? "Winni musieli być maluczcy. Najlepiej, jeśli ginęli. Wówczas łatwiej było pokierować śledztwem" - wyjaśnia historyk Paweł Zyzak, autor książki "Tajemnica Wilczego Jaru" opowiadającej o zapomnianej katastrofie dwóch autobusów na Żywiecczyźnie w 1978 roku.
 • Katastrofa w stolicy Kanady, Ottawie. Pociąg zderzył się z autobusem dalekobieżnym, zginęło co najmniej 5 osób.
 • Co najmniej 47 dzieci, w wieku od czterech do sześciu lat, zginęło w prowincji Asjut, w środkowym Egipcie, gdy ich autobus na przejeździe kolejowym wjechał pod pędzący pociąg.
 • 5 rannych Polaków wyszło już ze szpitala - twierdzą władze landu Brandenburgia.
  Pięcioro Polaków rannych w niedzielnym wypadku autokaru pod Berlinem wypisano we wtorek z niemieckich szpitali - ujawniły władze landu Brandenburgia. Jak twierdzi wicedyrektor szpitala w Szczecinie, Marek Sell, dwie osoby z tej grupy wróciły już do Polski.
 • Udało się zidentyfikować tylko jedną ofiarę
  Niemiecka policja potwierdziła dotychczas tożsamość tylko jednej ofiary śmiertelnej wypadku polskiego autokaru niedaleko Berlina. Przy niej znaleziono dokumenty. Co z dwunastoma innymi?
 • Niemieckie gazety: Horror na autostradzie
  "Śmierć na A10", "Horror na berlińskiej autostradzie" - takie tytuły swoim relacjom z tragedii polskiego autokaru koło Berlina dają niemieckie gazety. Opisują, że na miejscu katastrofy działy się "przerażające sceny". W wypadku zginęło 13 osób, a 29 zostało rannych.
 • Premier Tusk w Berlinie
  Premier Donald Tusk, kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier landu Brandenburgii Matthias Platzeck i minister zdrowia Ewa Kopacz spotkali się w polskiej ambasadzie w Berlinie w związku z tragicznym wypadkiem polskiego autobusu. Szef rządu rozmawiał także z trojgiem lżej rannych pasażerów, którzy trafili do szpitala Hedwigshoehe w berlińskiej dzielnicy Gruenau. Zobacz zdjęcia.
 • Wypadek polskiego autokaru. Są zabici i ranni
  Tragedia pod Berlinem. We wracający z Hiszpanii polski autobus wjechał osobowy mercedes. Autokar wbił się następnie w wiadukt. Jest wielu zabitych i rannych. Oto dramatyczne zdjęcia z miejsca wypadku.