• Poranna kawa w łóżku
  Kolejny dowód na prozdrowotne właściwości kawy. Jak donoszą portugalscy naukowcy, kofeina może wydłużyć życie kobiet cierpiących na cukrzycę. Co ciekawe, takiej zależności w grupie kontrolnej mężczyzn uczeni nie zaobserwowali.
 • Dziecko je lizaka
  Choć może to wydawać się nieprawdopodobne, specjaliści nie mają wątpliwości i biją na alarm. Kilkuletnie dzieci w rok zjadają tyle cukru, ile same ważą.
 • 16 procent polskich uczniów ma nadwagę lub jest otyła
  Próchnica, nadwaga i wady postawy - to główne problemy zdrowotne polskich dzieci. Kondycja młodego pokolenia nie jest najlepsza, a jednym z powodów takiego stanu jest zaniedbanie profilaktyki - uważa prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego profesor Alicja Chybicka. 
 • Zaburzenia snu niekorzystnie wpływają na cukrzyków
  Diabetykom, którzy mają zaburzenia snu, trudniej jest zapanować nad chorobą - udowodnili amerykańscy naukowcy. I sugerują, że u tych pacjentów należy przede wszystkim zadbać o poprawę jakości snu, by leczenie cukrzycy było skuteczne i nie prowadziło do groźnych powikłań.
 • Jak dorosła córka może dbać o mamę?
  Przypominanie o regularnych badaniach, inspirowanie do rozwijania pasji, zachęcanie do aktywności fizycznej, szczere rozmowy o samopoczuciu - o tym, jak dorosła córka może dbać o mamę nie tylko w Dzień Matki, mówi ginekolog i endokrynolog dr Małgorzata Bińkowska.
 • Może już wkrótce będzie możliwe leczenie cukrzycy bez zastrzyków z insuliną
  Dobra wiadomość dla Polaków chorych na cukrzycę. Niewykluczone, że wkrótce część z nich będzie mogła zapomnieć o zastrzykach z insuliną. W Polsce powstał ośrodek, który dobiera dawki i rodzaje leków pod konkretnych chorych. A okazuje się, że cukrzycę można już leczyć nawet... tabletkami.
 • Naukowcy dowodzą, że cukrzyca może zwiększać ryzyko wystąpienia parkinsona
  Wieloletnie badania z udziałem kilkuset pacjentów wykazało, że istnieje związek pomiędzy cukrzycą a ryzykiem zachorowania na parkinsona – donosi magazyn „Diabets Care”.
 • Według ubiegłorocznych danych w Polsce żyje ok. 2,5 mln chorych na cukrzycę
  Do końca listopada mieszkańcy regionu łódzkiego mogą korzystać z bezpłatnych badań i konsultacji w ramach programu zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2. Akcja finansowana jest przez samorząd województwa, a jej koszt to 110 tys. zł.
 • Nikotyna jest wyjątkowo groźna dla cukrzyków, bo powoduje wzrost HbA1c nawet o 34 procent
  Przewlekle chorzy pacjenci często słyszą od lekarzy, że nie wolno im palić papierosów. Te zalecenia zawsze poparte są mocnymi argumentami. Najnowszych dowodów na szkodliwość nikotyny u palących cukrzyków dostarczają amerykańscy naukowcy.
 • Dzieci ojca, który był na diecie niskobiałkowej, mogą być bardziej zagrożone cukrzycą i chorobami serca
  Chcesz wiedzieć, jaka może grozić ci choroba? Sprawdź, jak odżywia się twój ojciec. Badania amerykańskich naukowców pokazują, że od diety mężczyzny zależy zdrowie jego dziecka.