• USG 3 D, Gyncentrum
    Już nie trzeba czekać do narodzin dziecka, żeby zobaczyć czy jest podobne do mamy czy do taty. Dziś możemy podejrzeć rosnącego malucha przed jego narodzinami. Możliwe jest to dzięki specjalnemu USG, które daje trójwymiarowy obraz dziecka w brzuchu. Dzięki niemu przyszli rodzice mogą zobaczyć miny malucha, rączki, buzię, a nawet to, czy śpi czy rozrabia. Lekarze z kolei wykorzystują je do bardzo precyzyjnej diagnostyki prenatalnej.
  • NGS - nowa metoda badania zarodka
    Zespół naukowy z gdańskiej kliniki leczenia niepłodności opracował nową metodę badania materiału genetycznego zarodków - PGD NGS. Wykorzystuje ona innowacyjną technikę sekwencjonowania DNA następnej generacji, do tej pory stosowaną do analizy próbek dorosłych pacjentów. PGD NGS to rozwiązanie dla par, które ze względu na obciążenie genetyczne lub dojrzały wiek, obawiają się wystąpienia choroby u przyszłego potomstwa.
  • Nowe badanie wykrywające zespół Downa
    Naukowcy opracowali nowy test wykrywający zespół Downa u dzieci we wczesnym rozwoju płodowym. Według brytyjskiego zespołu badaczy, test jest skuteczny i bezpieczny zarówno dla matki, jak i dla dziecka.