• Franki
  Premier zapowiada, że budżet państwa nie dopłaci do pomocy dla osób zadłużonych we frankach szwajcarskich. Ewa Kopacz podkreśla jednocześnie, że państwo będzie zwalczać złe praktyki występujący w relacjach banków z klientami.
 • Franki
  Chorwacja zamierza ustanowić stały kurs spłaty kredytów we frankach szwajcarskich na poziomie sprzed gwałtownego wzrostu notowań tej waluty. Według pomysłu przedstawionego przez premiera Zorana Milanovicia, takie rozwiązanie obowiązywać miałoby przez rok.
 • Franki
  Frankowicze nie zostaną na lodzie. Prowadzone są rozmowy z bankami, a jeśli będzie taka potrzeba, rząd w większym stopniu wesprze osoby spłacające kredyty we frankach szwajcarskich - zapowiedział na briefingu prasowym Janusz Piechociński.
 • Siedziba EBC, zdjęcie ilustracyjne
  Hiszpański rząd zapewnia, że poradzi sobie sam z skutkami kryzysu, a pomoc zewnętrzna nie będzie potrzebna. Tyle, że podobne zapewnienia składali liderzy Grecji, czy Irlandii.
 • PKB wzrośnie?
  Od miesięcy ekonomiści straszą katastrofą. Ale zamiast chmur na horyzoncie widać słońce – Bank of America Merrill Lynch, JP Morgan, PKO BP i City Handlowy podniosły prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski
 • Banki mają już odpowiedź na rządowe plany
  W przyszłym roku nie uda się uniknąć tzw. podatku Belki od zysku z lokat bankowych - wynika z przyjętego we wtorek przez rząd projektu ustawy okołobudżetowej. Tymczasem banki już przygotowują nowe rozwiązania antypodatkowe. Wszystko po to,  nie stracić klientów.
 • Rząd zawiesza prywatyzację wielkiego banku. Przez kryzys
  To miała być rekordowa prywatyzacja. W ostatniej chwili resort skarbu wycofał się jednak z planów. Eksperci uznali, że w obecnej sytuacji gospodarczej, albo nie będzie chętnych, albo instytucja pójdzie za bezcen.
 • Chcesz kredyt na dom? Idź na pocztę
  Planujesz wykorzystać rządowy kredyt z dopłatami, zanim rząd wreszcie zlikwiduje ten program, dobrze wybierz bank. Odpowiednia pożyczka sprawi, że rata będzie dużo niższa niż w konkurencyjnych ofertach. A gdzie pożyczyć na mieszkanie, gdy nie mamy wkładu własnego? O tym w raporcie OpenFinance.
 • Polacy nie wierzą rządowi. Nie chcą obligacji
  Polacy nie wierzą resortowi finansów i ani myślą inwestować w rządowe papiery. Wolą powierzyć pieniądze bankom komercyjnym, które oferują znacznie lepsze warunki oszczędzania
 • Rząd zdecydował: Koniec omijania podatku Belki
  To oficjalny koniec lokat, dzięki którym można było omijać podatek Belki i nie płacić daniny skarbowemu od szych oszczędności. Rząd uznał dziś, że do ustawy podatkowej wpisze odpowiednie rozwiązania, które, od przyszłego roku skasują korzystne, dla klientów banków, formy oszczędzania.