• Protesty na Cyprze
  To nie koniec problemów Cypru, uważa analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Paweł Tokarski. Dziś w nocy udało się wypracować porozumienie, które pozwoli temu krajowi uniknąć bankructwa. Strefa euro pożyczy Nikozji 10 miliardów euro, ale oczekuje w zamian gruntownych reform.
 • Dmitrij Miedwiediew
  Gniewna reakcja Rosji na plan ratunkowy dla Cypru. Premier Dmitrij Miedwiediew powiedział, parafrazując powiedzenie używane przez Włodzimierza Lenina, że na Cyprze "nadal grabią to, co zagrabione".
 • Po nocnym porozumieniu Cypru z międzynarodowymi pożyczkodawcami, na giełdach wzrosty. Eksperci przestrzegają jednak, że choć kraj uratowano przed bankructwem, przyszłość gospodarcza Cypru wygląda słabo.
 • Cerkiew - zdjęcie ilustracyjne
  Zwierzchnik cypryjskiej Cerkwi prawosławnej za wyjściem kraju ze strefy euro. Arcybiskup Chryzostom II uważa, że wspólna europejska waluta nie przetrwa.
 • Protesty na Cyprze
  25-procentowy podatek od depozytów przekraczających sto tysięcy euro złożonych w Banku Cypru. Takie rozwiązanie rozważa cypryjski rząd, który chce znaleźć 5 miliardów 800 milionów euro, aby otrzymać międzynarodową pożyczkę.
 • Stół z symbolami Unii Europejskiej - zdjęcie ilustracyjne
  Cypryjscy przywódcy polityczni pojawią się dziś do Brukseli. Mają tam rozmawiać o pomocy finansowej dla ich kraju. Do unijnej stolicy wybierają się prezydent Nikos Anastasiades i liderzy największych partii. Mają przylecieć w porze lunchu, a wrócić do Nikozji jeszcze dziś lub jutro.
 • Cypryjczycy boją się utraty oszczędności
  Cypryjski parlament zgodził się, by rząd sprawował nadzór kapitałowy nad bankami. Deputowani przegłosowali też utworzenie "funduszu solidarności", który ma być rezerwą dla aktywów państwowych i bazą dla emisji obligacji ratunkowych. 
 • Moskiewski Kreml
  Rosja pomoże Cyprowi uniknąć bankructwa. Nie udzieli wyspie pożyczki, wykupi za to udziały w bankach i koncernach energetycznych. Rząd Cypru się cieszy i głośno mówi o "dobrej woli" Moskwy.
 • Protesty na Cyprze
  Władze Cypru pracują nad planem, który uratuje kraj przed bankructwem, a jednocześnie spodoba się Unii Europejskiej. Całkowicie też zrezygnowały z kontrowersyjnego pomysłu opodatkowania depozytów.
 • Protesty na Cyprze
  Władze Cypru ponownie poproszą dziś Rosję o udzielenie pomocy finansowej. Negocjacje w tej sprawie od wczoraj prowadzi w Moskwie cypryjski minister finansów Michael Sarris. Po pierwszym dniu rozmów żadna ze stron nie ujawniła ich szczegółów. Sarris do tej pory spotkał się z ministrem finansów Antonem Siłuanowem i wicepremierem Igorem Szuwałowem.