• Flaga Grecji
  Parlament Grecji przyjął pakiet reform oszczędnościowych. To warunek odblokowania kolejnych funduszy z trzeciego pakietu kredytowego dla tego kraju. Opiewa on na łączną sumę 86 miliardów euro.
 • Biuro Alfa Star
  Urzędnicy mazowieckiego urzędu marszałkowskiego próbują ściągnąć do kraju turystów upadłego biura podróży. Twierdzą jednak, że ich działania są utrudnione, bo pracownicy Alfa Star nie współpracują. Nie wiadomo nawet, które hotele zostały opłacone, a z których turyści muszą się natychmiast wymeldować.
 • Aleksis Tsipras
  Premier Grecji podał się do dymisji. Poinformował o tym w telewizyjnym wystąpieniu. W Grecji odbęda się też przedterminowe wybory. "Mój mandat otrzymany 25 stycznia wygasł. Teraz musi zdecydować naród" - powiedział Aleksis Tsipras.
 • Kryzys w Grecji
  Wśród Greków narasta frustracja. Gdy w Brukseli trwają rozmowy w sprawie dalszego losu Grecji, wielu mieszkańców Aten otwarcie mówi o coraz większej niechęci do Niemiec i innych krajów Północy. Oliwy do ognia dolała wczorajsza propozycja niemieckiego ministra finansów, by na 5 lat wykluczyć Grecję ze strefy euro.
 • berlin
  Niemcy są największym przeciwnikiem umorzenia greckich długów. Jak jednak pokazuje historia, Berlin powinien ważyć słowa - ekonomiści przypominają, że gdyby alianci nie darowali Niemcom wierzytelności, to kraj nigdy nie stałby się europejską potęgą.
 • Flagi Unii Europejskiej i Grecji na tle Akropolu
  Szef Komisji Europejskiej jest przeciwny wyjściu Grecji ze strefy euro. "Zawsze wierzyłem , że musimy uniknąć Grexitu, jestem przeciwny Grexitowi" - mówił Jean-Claude Juncker w Parlamencie Europejskim. Dodał, że jest przeciwny "prostym" rozwiązaniom, a w Europie chodzi o kompromisy.
 • Ateny po referendum
  Poseł Robert Tyszkiewicz z PO uważa, że przykład Grecji to przestroga przed rządami populistów również dla Polski.
 • Janis Warufakis, były minister finansów Grecji, i jego następca Euklides Tsakalotos
  Dziś spotkanie Eurogrupy, zapowiadane jako narada ostatniej szansy. Wczorajsza dymisja greckiego ministra finansów ma być gestem Aten pod adresem wierzycieli. Janis Warufakis od początku rozmów z trojką domagał się odpisania części długu greckiego, przekonując, że w obecnych warunkach jest on niespłacalny.
 • Ewa Kopacz
  Jeśli zaczniemy się licytować na przedwyborcze obietnice bez pokrycia, grozi nam scenariusz grecki - mówi premier Ewa Kopacz. Rozpoczynając posiedzenie Rady Gospodarczej przy premierze Ewa Kopacz powiedziała, że kryzys grecki powinien być dla nas przestrogą.
 • Protesty w Grecji
  Pierwsza europejska instytucja nazywa sprawy po imieniu. Zdaniem Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej, Grecja jest oficjalnym bankrutem. Na razie jednak fundusz nie zdecydował się na ściągnięcie długów z Aten i czeka na wyniki referendum oraz decyzje państw eurostrefy.