• Obiekt 825 GTS, czyli podziemna sowiecka baza Bałakława w Sewastopolu
  Plany budowy tajnej bazy okrętów podwodnych w tym miejscu zatwierdził sam Józef Stalin, tuż przed swoją śmiercią w 1953 roku. Wykuta w skałach baza w Bałakławie na Krymie przez lata służyła Flocie Czarnomorskiej. Dzięki niej Sowieci panowali nad Morzem Czarnym. Tutaj składowali atomowy arsenał.
 • Donald Tusk w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku
  "Nie można wykluczyć najczarniejszego scenariusza, że Ukraina będzie tracić kolejne części terytorium. W tej sytuacji najważniejsza jest jedność Unii Europejskiej w relacjach z Rosjanami" - podkreślał premier Donald Tusk w czasie wizyty u pilotów wojskowych w bazie w Łasku. Spotkał się tam również ze stacjonującymi w Polsce amerykańskimi żołnierzami.
 • Rosyjski żołnierz na Krymie
  Rosja - dzięki przyłączeniu Krymu - uzyskała dostęp do niektórych cennych obiektów wojskowych, zbudowanych w czasach radzieckich. Moskiewskie media zastanawiają się, na ile będą one znowu przydatne.
 • Prorosyjskie siły na Krymie
  Kolejna baza ukraińskiej armii na Krymie przejęta przez Rosjan. Jak informuje "Ukraińska Prawda", chodzi o jednostkę piechoty morskiej w Teodozji we wschodniej części półwyspu. Według portalu, oficerowie zostali zatrzymani, związano im ręce.