• Gwiazdy mówią o swoich majątkach
    Gwiazdy zazwyczaj niechętnie mówią o finansach, gażach i stanie swojego konta. W ostatnim czasie jednak zapanowała moda na medialne zwierzenia znanych osób, którym nie udało się zgromadzić fortuny. O to wyznania polskich artystów, którzy zdecydowali się powiedzieć o swoich majątkach.
  • Szczypta skłonności do ryzyka (ale bez szaleństw), dwie łyżki innowacyjności, ale jeszcze lepiej pół szklanki smykałki do kopiowania. Troszeczkę outsiderstwa, dużo nieznośnej pewności siebie oraz dobrych genów. Wymieszać i mamy przedsiębiorcę. Oto, jak od kilkuset lat świat szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego jednym ich robienie przychodzi z łatwością, a innym zdecydowanie brak żyłki do interesów.
  • Zwykli ludzie myślą, że pieniądze są przyczyną całego zła. Według bogatych, przyczyną zła jest bieda
    Steve Siebold przez niemal trzy dekady usiłował ustalić, co różni milionerów od zwykłych ludzi. Jeździł po świecie i zadawał bogaczom tysiące pytań. Okazało się, że to, co determinuje nasze przyszłe bogactwo lub tylko wiązanie końca z końcem, to sposób myślenia. Swe wnioski Siebold zawarł w książce "Jak myślą bogaci". Oto 21 rzeczy, które sprawiają, że bogaci są jeszcze bogatsi, a biedni nie przestają być biedni.