• Marlena Dietrich, jedna z największych ikon kina, legendarna aktorka i artystka sceniczna w biografii Charlotte Chandler maluje się jako ciepła i pełna miłości kobieta, której życie i karierę w dużym stopniu naznaczyły doświadczenia z I i II wojny światowej .
 • Fani talentu Macieja Kozłowskiego, znakomitego polskiego aktora, który zmarł w 2010 roku po długiej walce z chorobą, niebawem będą mogli dowiedzieć się więcej o życiu tego artysty. Żona Macieja Kozłowskiego, malarka Agnieszka Kowalska kończy właśnie pisać ostatnie rozdziały książki o ich wspólnych chwilach i pasjach. Publikacja ma ukazać się w sklepach jeszcze w tym roku .
 • Biografia Steve'a Jobsa
  "Steve Jobs" - biografia pióra Waltera Isaacsona - sprzedaje się nie gorzej niż produkty Applea i mimo końca roku ma szansę być jego bestsellerem. Książka powstała na życzenie samego Jobsa, który chciał, "żeby poznały go jego dzieci".
 • Ryszard Kapuściński (1932-2007)
  Za zamkniętymi drzwiami będzie się toczył rozpoczęty w poniedziałek proces o głośną biografię Ryszarda Kapuścińskiego, wytoczony przez wdowę po pisarzu autorowi książki i wydawcy. Pozwani chcą oddalenia pozwu, dowodząc, że nie naruszyli żadnych dóbr Alicji Kapuścińskiej.
 • Gwiazdor polskiej rozrywki opowiada o swoim... rozrywkowym życiu
  Książkowa spowiedź Bohdana Łazuki broni się jako kronika życia artystycznego PRL, choć nuży nieco narcystycznymi skłonnościami znakomitego aktora.
 • Noblista John Maxwell Coetzee
  „Lato” to autoportret artysty autorstwa J.M. Coetzeego. Fascynująca rzecz o młodości trudnej, odpychającej, żałosnej.
 • Sir Salman Rushdie napisze autobiografię
  Angielski prozaik Salman Rushdie podpisał umowę na wydanie autobiografii. Książka prawdopodobnie ukaże się w 2012 r. i opowie m.in. o wyroku śmierci wydanym na niego przez islamskich fundamentalistów - podało w czwartek w Londynie wydawnictwo Random House.