• Macron nowym prezydentem Francji
  39-letni Emmanuel Macron, który nigdy nie piastował stanowiska pochodzącego z wyborów, został w niedzielę - według sondaży- wybrany na ósmego prezydenta V Republiki Francuskiej. W drugiej turze wyborów pokonał kandydatkę skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen.
 • Maria Iwanowna i mały Wowa Putin
  „Nieznane fakty dotyczące Władimira Putina” – taką zapowiedź na okładce książki „Wowa, Wołodia, Władimir” zamieszcza jej autorka, Krystyna Kurczab-Redlich, dziennikarka i znawczyni problematyki rosyjskiej. Taka biografia raczej nie miałaby szans ukazać się w Rosji. Nie tylko dlatego, że dotyczy nie zawsze jasnych meandrów polityki prowadzących Władimira Putina na szczyt władzy. Także dlatego, że wyciąga na światło dzienne fakty, które rosyjski prezydent wolałby przemilczeć.
 • Jarosław Kaczyński
  Dzięki kolejnemu tomowi biografii Lecha Kaczyńskiego zbliżyliśmy się do prawdy o prezydencie, do prawdy, która była konsekwentnie zakłamywana - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas piątkowej uroczystości z okazji wydania drugiego tomu biografii jego brata.
 • Masza Gessen: Putin jest na tyle cyniczny, że mógłby zabić Kaczyńskiego
  Cyniczny, mściwy, agresywny, niekontrolujący swoich emocji - taki jest, czy tylko tak chce być postrzegany Władimir Putin. Masza Gessen, autorka biografii rosyjskiego przywódcy pt. "Putin. Człowiek bez twarzy", w rozmowie z "Polską The Times" odpowiada na pytanie, czy Władimir Putin mógłby w Smoleńsku przygotować zamach na polskiego prezydenta.
 • Król Szwecji Karol XVI Gustaw
  Król Szwecji miał romans ze znaną piosenkarką, regularnie spotykał się z kolegami w nielegalnym klubie - te i inne rewelacje znalazły się w książce "Karol XVI Gustaw - monarcha wbrew woli", która ukazała się w czwartek w Szwecji i już wywołała kontrowersje. Autorzy nie szczędzą czytelnikom pikantnych szczegółów.