• Marit Bjoergen
  Reprezentacja Norwegii na Tour de Ski została zmniejszona z 18 do 12 narciarzy, by 23-osobowy sztab trenersko-medyczno-techniczny mógł lepiej wykorzystać swoje możliwości. Najlepsi, w tym Petter Northug, Marit Bjoergen i Therese Johaug mogą liczyć na luksusy.
 • Justyna Kowalczyk
  Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) zajęła 27. miejsce w biegu narciarskiego Pucharu Świata na 10 km techniką dowolną w szwedzkiej miejscowości Gaellivare. Były to inauguracyjne zawody sezonu 2012/13.
 • Justyna Kowalczyk
  Justyna Kowalczyk wystartuje w sobotę w szwedzkiej miejscowości Gaellivare w pierwszych zawodach narciarskiego Pucharu Świata 2012/13. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego walkę o czwartą Kryształową Kulę rozpocznie od biegu na 10 km techniką dowolną.
 • Justyna Kowalczyk wygrała w Falun
  Justyna Kowalczyk wygrała w Falun bieg na 10 km techniką klasyczną, trzecią konkurencję finału Pucharu Świata. Kolejne miejsca zajęły Norweżki: Heidi Wneg (15,1 s straty), Therese Johaug (16,3) oraz liderka klasyfikacji generalnej Marit Bjoergen (21,7).
 • Norweskie media o Bjoergen: Najadła się strachu
  Norweskie media komentując piątkowy sprint Pucharu Świata w biegach w Szklarskiej Porębie podkreślają, że faworytka Marit Bjoergen bardzo zawiodła, a Justynie Kowalczyk zabrakło niewiele do objęcia prowdzenia w klasyfikacji generalnej.
 • PŚ w biegach - Bjoergen szybsza od Kowalczyk
  Justyna Kowalczyk zajęła w Novym Mescie drugie miejsce w biegu na 15 km techniką klasyczną i straciła prowadzenie w narciarskim Pucharze Świata. Liderką znów jest Norweżka Marit Bjoergen, która w sobotę wyprzedziła Polkę o cztery sekundy.
 • Kowalczyk ma szansę zwiększyć przewagę nad Bjoergen
  Tylko dwa punkty dzielą obecnie prowadzącą w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Justynę Kowalczyk i drugą Norweżkę Marit Bjoeregn. W sobotę przewaga może wzrosnąć, bo narciarki czeka w Novym Mescie lubiany przez Polkę bieg na 15 km techniką klasyczną.
 • Justyna Kowalczyk pobiegnie w Novym Mescie
  Po trzech latach przerwy w Novym Mescie znów odbędą się zawody narciarskiego Pucharu Świata. W sobotę w tej czeskiej miejscowości Justyna Kowalczyk będzie bronić pozycji liderki cyklu w biegu na 15 km ze startu wspólnego techniką klasyczną.
 • Justyna Kowalczyk na trasie sprintu w Otepaeae
  Ta sztuka udała się Justynie Kowalczyk w estońskim Otepaeae po raz pierwszy. Polka wygrała sprint techniką klasyczną, pokonując na finiszu m.in. Norweżkę Marit Bjoergen.
 • Tour de Ski - Kowalczyk trzecia w sprincie
  Justyna Kowalczyk zajęła we włoskim Dobbiaco trzecie miejsce w biegu sprinterskim techniką dowolną, który stanowił szósty etap Tour de Ski. Wygrała Norweżka Marit Bjoergen. Polkę wyprzedziła o 2,2 s. Druga była Amerykanka Kikkan Randall - 0,5 s straty