• Budynek parlamentu, Bruksela
  W czwartek po południu rozpoczął się w Brukseli unijny szczyt, który ma przynieść odpowiedź UE na wątpliwości Londynu w sprawie Brexitu. Brytyjska premier Theresa May ma przekazać unijnym przywódcom, jakich dodatkowych gwarancji oczekuje od Brukseli.
 • Jean-Claude Juncker
  Wizja Jeana-Claude’a Junckera będzie próbą pogodzenia interesów Berlina i Paryża z tym, czego chcą nowe państwa UE i bogate kraje bez euro.
 • Radosław Sikorski
  Zdaniem byłego szefa polskiej dyplomacji propozycje PiS dotyczące przyszłości Unii Europejskiej nie będą traktowane poważnie. Dlaczego? Bo zdaniem Radosława Sikorskiego "nie przyjmuje się na poważnie propozycji od ludzi, którzy uchodzą za wrogów UE". 
 • grecja euro kryzys
  Po przeprowadzeniu wszystkich koniecznych procedur, ministrowie finansów eurolandu upoważnili Europejski Mechanizm Stabilizacji - fundusz, z którego będą pochodzić pieniądze - do wypłaty Atenom 86 miliardów euro.
 • Flaga Grecji
  Najprawdopodobniej we wtorek rozpoczną się negocjacje Grecji z ekspertami z Brukseli w sprawie warunków nowego programu pomocowego. Ateny od kilku już dni czekają na przedstawicieli Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Europejskiego Banku Centralnego, Komisji Europejskiej, a także funduszu, z którego Grecja ma dostać kolejny pakiet finansowy. Ma on wynieść około 86-ciu miliardów euro.
 • Praca w polu
  Młodzi rolnicy mogą liczyć na nowe wsparcie z unijnych funduszy. Poinformował o tym minister rolnictwa Marek Sawicki, który spotkał się w Brukseli z komisarzem do spraw rolnictwa Philem Hoganem. Komisja Europejska dała dziś zielone światło na przesunięcie na ten cel 54 milionów euro z niewykorzystanych dotychczas środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.
 • Greccy emeryci w kolejce po emerytury
  Przed niedzielnym szczytem "ostatniej szansy" niewielu wierzy w porozumienie z Grecją. Nawet szef EBC Mario Draghi przyznał, że jest ono mało realne. Komisja Europejska pracuje już nie nad programem pomocowym, ale humanitarnym dla Aten. Jak wynika z nieoficjalnych doniesień z Brukseli, może on być realizowany w okresie przechodzenia od euro do drachmy.
 • Marokańska demonstracja solidarności z Grecją
  Rzecznik greckiego rządu odrzuca oskarżenia, że Ateny nie chcą dogadać się z wierzycielami. Zapewnia, że na pewno władzom uda się wynegocjować takie porozumienie, które będzie zaakceptowane zarówno przez kredytodawców, jak i Greków.
 • Spotkanie ministrów eurogrupy
  Wyjście Grecji ze strefy euro byłoby straszną porażką  - twierdzi komisarz ds. gospodarczych. Pierre Moscovici uważa jednak, że teraz wszystko zależy od dobrej woli rządu w Atenach.
 • Flaga Grecji
  Grecki parlament zgodził się w nocy na referendum dotyczące programu reform i oszczędności. Za przeprowadzeniem go w niedzielę 5 lipca opowiedziało się 179 z 300 deputowanych.