• Premier Mateusz Morawiecki i były szef MON Antoni Macierewicz
  Ładunek wybuchowy w Tu-154M musiał być włożony w Samarze, bo jest to długotrwała, skomplikowana operacja; nie ma podejrzeń, by stało się to w Warszawie - powiedział b. minister obrony, szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.
 • Miejsce katastrofy smoleńskiej
  Skłaniam się ku temu, że to nie był wypadek, tylko były eksplozje - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski komentując wyniki ekspertyzy podkomisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, która orzekła w środę, iż lewe skrzydło samolotu "zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej".
 • Konferencja podkomisji smoleńskiej
  Awarie w ostatnich sekundach lotu, rozlokowanie szczątków wraku, specyficzny charakter obrażeń ciał każą potraktować możliwość wystąpienia eksplozji całkiem realnie - podała w poniedziałek podkomisja do ponownego zbadania przyczyny katastrofy samolotu Tu-154M z 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku.
 • Poseł PiS Antoni Macierewicz
  Antoni Macierewicz mówi, że Maciej Lasek "jest zatrudniony w komisji ds. propagandy". Twierdzi także, że zdjęcia przedstawione przez komisję Laska, które mają potwierdzać, że samolot uderzył w brzozę, są sfałszowane. "Dzisiaj wiemy, że była eksplozja, która oderwała skrzydło, a dwie następne doprowadziły do zniszczenia centropłatu" - przekonuje poseł PiS.