• Najlepszy budynek świata jest w Szczecinie
    Najlepszy budynek świata znajduje się w Szczecinie. Centrum Dialogu Przełomy otrzymało to prestiżowe wyróżnienie podczas Światowego Festiwalu Architektury. Polskie biuro projektowe pokonało najsłynniejsze pracownie architektoniczne świata. Zaprojektowany przez nich budynek otrzymał dwa tytuły najlepszego budynku świata oraz najlepszego na świecie budynku kultury 2016. Twórcą budynku jest architekt Robert Konieczny.
  • Filharmonia Szczecińska
    To największy sukces polskiej architektury w jej najnowszej historii. Oddany do użytku jesienią 2014 roku gmach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie otrzymał Mies van der Rohe Award, najważniejszą nagrodę architektoniczną Europy i jedną z najbardziej prestiżowych na świecie.
  • "Gdyby w czasach współczesnych pisać bajkę o Warszawie, to rola czarnego charakteru z pewnością przypadałby deweloperowi", piszą organizatorzy konkursu "Budynek przyjazny Warszawie". Ale po chwili przekonują, że wcale nie musi to być prawdą. Są takie, które powstały w zgodzie z otaczającą przestrzenią i sąsiadującą architekturą...
  • Małopolski Ogród Sztuki
    Dwie polskie budowle znalazły się na liście najlepszych budynków świata ArchDaily. Jeden z najpopularniejszy serwisów WWW o architekturze podliczył 70 tys. głosów internautów z całego globu. W kategorii „Kultura” bezkonkurencyjny okazał się Małopolski Ogród Sztuki z Krakowa zaprojektowany przez biuro Ingarden & Ewy Architekci. W kategorii „Muzea i biblioteki” wygrał z kolei budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach pracowni HS99. Głosować można było m.in. na hotele, restauracje, kościoły, biurowce, a także np. muzea.