• Nowa siedziba UE
  Zmagająca się z kryzysami Unia Europejska doczekała się nowej siedziby. W futurystycznym budynku, który przypomina gigantyczne świecące jajo w klatce, będą obradować przywódcy i ministrowie państw UE. W sobotę mogli go zwiedzić mieszkańcy Brukseli i turyści.
 • Warszawa
  Niemal 9 mln zł żąda prezydent Warszawy od Federacji Rosyjskiej za bezumowne korzystanie w latach 2009-2015 z budynku użytkowanego przez ambasadę Rosji przy ul. Bobrowieckiej 2b. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył ten proces bezterminowo.
 • Filharmonia Szczecińska
  To największy sukces polskiej architektury w jej najnowszej historii. Oddany do użytku jesienią 2014 roku gmach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie otrzymał Mies van der Rohe Award, najważniejszą nagrodę architektoniczną Europy i jedną z najbardziej prestiżowych na świecie.
 • Małopolski Ogród Sztuki
  Dwie polskie budowle znalazły się na liście najlepszych budynków świata ArchDaily. Jeden z najpopularniejszy serwisów WWW o architekturze podliczył 70 tys. głosów internautów z całego globu. W kategorii „Kultura” bezkonkurencyjny okazał się Małopolski Ogród Sztuki z Krakowa zaprojektowany przez biuro Ingarden & Ewy Architekci. W kategorii „Muzea i biblioteki” wygrał z kolei budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach pracowni HS99. Głosować można było m.in. na hotele, restauracje, kościoły, biurowce, a także np. muzea.
 • Jedna z najważniejszych polskich placówek dyplomatycznych - Mińsk - nie może przesyłać do kraju informacji tajnych i ściśle tajnych - wynika z informacji DGP. "Akurat w przypadku Białorusi to nie jest tak pilne, bo to jest kilka godzin jazdy do Warszawy" - komentował w Radiu ZET Radosław Sikorski.