• Rafał Trzaskowski
  To w stu procentach wina PiS. To przez to, co PiS robi w Polsce te pieniądze będą mniejsze i przez to, że nie potrafi zbudować koalicji, bo tylko i wyłącznie ogranicza się do budowania relacji z Węgrami - powiedział w „Kropce nad i” w TVN24 Rafał Trzaskowski.
 • Stanisław Karczewski
  Bardzo mnie dotknęła wypowiedź szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska na temat polskiego budżetu; wpisał się on w kampanię politycznej krytyki polskiego rządu i parlamentu; jestem zaskoczony i bardzo zniesmaczony - powiedział PAP marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • Donald Tusk
  Donald Tusk uważa, że polscy politycy powinni jak najszybciej przekonać zagranicznych obserwatorów, że Polska ma legalny budżet. Inaczej każdy, "kto będzie miał złą wolę" będzie miał "mocne argumenty", by zaszkodzić naszemu krajowi.
 • Premier Donald Tusk
  Rząd przyjął założenia budżetu na przyszły rok - poinformował premier. Donald Tusk powiedział podczas konferencji prasowej, że budżet zakłada wzrost PKB o 3,8 procent, a inflacja przekroczy 2 procent. Rząd chce również, by w przyszłym roku wzrosła płaca minimalna.
 • Premier Donald Tusk
  Rządowe plany finansowe są niekorzystne dla gospodarki - ocenia ekonomista Andrzej Sadowski. Dziś rząd ma przyjąć "Wieloletni plan finansowy państwa 2014-2017". "Rzeczpospolita" dotarła do dokumentu, który zakłada między innymi zamrożenie progów podatkowych, na czym budżet ma zyskać 6 i pół miliarda złotych.
 • Premier Donald Tusk
  4,5 miliarda euro dla małych i średnich przedsiębiorstw. Tyle ma trafić do Polski w ramach nowego budżetu unijnego - zapowiedział w Pajęcznie premier Donald Tusk.
 • Logo ABW
  Rządowe propozycje budżetów pięciu służb specjalnych przeszły jak burza przez sejmową speckomisję. Zgodnie z planem przewodniczącej Elżbiety Radziszewskiej (PO) stało się to w ciągu zaledwie jednego dnia, a każdy z szefów miał 30 minut na prezentację swoich potrzeb.
 • Adam Hofman z PiS ostro krytykuje ministra finansów. Uważa, że nie pomylił się w tworzeniu budżetu, a celowo kłamał. Porównuje go też do felczera, który wsadziłby chore dziecko do pieca.
 • Donald Tusk, Janusz Piechociński i Jacek Rostowski
  Dochody podatkowe mają być mniejsze o 23,7 miliardów złotych od planów. Nowelizacja budżetu zasypie dziurę. Projekt nowelizacji potwierdza to, o czym się mówiło od kilku tygodni. Z finansami państwa jest bardzo źle.
 • Posiedzenie rządu
  Będzie pozew zbiorowy samorządów przeciwko rządowi. Szykuje go Związek Miast Polskich. Samorządowcom nie podoba się nakładanie na nich kolejnych obciążeń, na które nie dostają środków z budżetu państwa.