• Samsung
  Dwie francuskie organizacje pozarządowe poinformowały w czwartek o złożeniu w sądzie w Paryżu pozwu przeciw koncernowi Samsung i jego francuskiej filii z powodu reklam wprowadzających w błąd i łamania praw pracowników, czego firma miała dopuścić się w Chinach.
 • Marszałek Sejmu Ewa Kopacz
  Brytyjski znawca Chin: ani Niemcy, ani Amerykanie nie polecieliby do Chin w rocznicę masakry. Tymczasem Marszałek Sejmu nie zgadza się z krytyką zbliżającej się wizyty parlamentarzystów w Chinach.
 • Stolica Chin Pekin
  Niewidomy chiński działacz opozycyjny uciekł z aresztu domowego i schronił się w amerykańskiej ambasadzie. Po sześciu dniach opuścił budynek. Ale teraz Chiny żądają przeprosin. I to w dniu, w którym do Pekinu przyjechała szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton.
 • Ai Weiwei
  Fiskalne władze w Pekinie chcą, by niedawno wypuszczony na wolność za kaucją chiński artysta i dysydent Ai Weiwei zapłacił około dwóch milionów dolarów zaległych podatków i grzywien - poinformował we wtorek jego bliski przyjaciel.
 • Ai Weiwei
  Chiński artysta i dysydent Ai Weiwei został zwolniony za kaucją - poinformowała w środę agencja Xinhua, tłumacząc tę decyzję "dobrym zachowaniem" więźnia, tym, że "przyznał się" do przestępstw podatkowych, oraz jego przewlekłą chorobą.
 • Demonstracja poparcia dla Liu Xiaobo w Hongkongu.
  Prasa amerykańska ostro krytykuje rząd chiński za kampanię przeciw pokojowej Nagrodzie Nobla dla dysydenta Liu Xiaobo. Dziennik "Washington Post" porównał w piątek reżim chiński do Trzeciej Rzeszy.
 • Wałęsa: Chiny przegrywają 2:0
  "2:0 przegrywają oficjalne Chiny" - powiedział w piątek Lech Wałęsa komentując nieobecność chińskiego obrońcy praw obywatelskich Liu Xiaobo na ceremonii przekazania przyznanej mu pokojowej Nagrody Nobla.
 • Demonstracja poparcia dla Liu Xiaobo w Hongkongu.
  Prezydent USA Barack Obama powiedział w piątek, że tegoroczny laureat Pokojowej Nagrody Nobla, chiński dysydent Liu Xiaobo jest ucieleśnieniem "uniwersalnych wartości" i wezwał Chiny do "jak najszybszego" uwolnienia Liu.
 • Ambasador Chin: laureat pokojowego nobla to przestępca!
  Ambasador ChRL w Polsce Sun Yuxi oświadczył w piątek, że Chiny stanowczo sprzeciwiają się przyznaniu tej nagrody tegorocznemu lauretowi, bo odsiaduje w więzieniu karę za działalność wywrotową.
 • Demonstracja poparcia dla Liu Xiaobo w Pekinie
  Chińscy dysydenci na uchodźstwie w USA, w tym Wei Jingsheng, zakwestionowali słuszność przyznania Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo, uznając, że jest zbyt umiarkowany. Inni jednak uważają, że jego decyzja o tym, by pozostać w kraju, to dowód odwagi.