• Christoph Waltz i Quentin Tarantino
  "Moje serce nie tylko pulsuje, ono pęka z dumy. To jest coś, czego ja jako gość z Wiednia nigdy nie wymarzyłbym w najdzikszych snach" – mówił Christoph Waltz podczas odsłonięcia jego gwiazdy w hollywoodzkiej Alei Gwiazd.
 • Christoph Waltz doradza mafii
  Christoph Waltz dołączył do obsady thrillera akcji "Candy Store".
 • "Django" i Jamie Foxx już w kinach
  Nowy film Quentina Tarantino "Django", który wyróżniono pięcioma nominacjami do Oscara, trafił w piątek do polskich kin.
 • "Django" – wzorcowe kino popularne XXI wieku
  Zemsta jest motywem działania większości bohaterów filmów Quentina Tarantino. Mścił się Butch w "Pulp Fiction", mściła się Panna Młoda w "Kill Bill", mściły się dziewczyny w "Death Proof". Prywatna wendeta to jednak za mało – Tarantino na swój własny sposób rozlicza się z historią. Ale tym razem – przynajmniej w Stanach – wywołał burzę.
 • Jamie Foxx i Kerry Washington w filmie "Django"
  "Django", podobnie jak inne dzieła Quentina Tarantino, to prawdziwy skarb dla poszukiwaczy filmowych zagadek, odniesień, metatekstów. Ale to przede wszystkim wzorcowe kino popularne XXI wieku. Z pozoru kulturowy śmietnik, a jednak zaaranżowany z niebywałą precyzją i inteligencją, fenomenalnie zagrany, zabawny i mądry jednocześnie.