• Otyłość
  Obniżenie temperatury otoczenia może pomóc obniżyć wagę ciała. Są na to nowe dowody. Kiedy bowiem przebywa się w chłodzie, flora bakteryjna jelit zmienia się i może pomóc w walce z nadwagą - uważają polscy badacze, którzy zbadali to zjawisko na myszach.
 • Jak zmierzyć tkanką tłuszczową?
  Odchudzanie to często długi i żmudny proces. Wymaga ciągłej uważności, kontrolowania swojej wagi. Nie powinno to być jednak problemem – jeśli chcemy wiedzieć, ile zrzuciliśmy kilogramów, po prostu wchodzimy na wagę. Co jednak w sytuacji, jeśli zechcemy zmierzyć tkankę tłuszczową, czy to możliwe?
 • Christina Aguilera w ostatnim czasie znacznie przybrała na wadze i choć ona sama zapewnia, że czuje się z nową sylwetką rewelacyjnie, to media bezlitośnie atakują jej wygląd. Całej sprawie przyglądał się Adam Levine z zespołu Maroon 5. Muzyk stracił cierpliwość i stanął w obronie koleżanki.
 • Kobieta w bikini na plaży
  Nieunikniony negliż na plaży i wstydliwe obnażanie niechcianych krągłości? Są jeszcze gorsze upokorzenia. Większe katusze w konfrontacji z niedoskonałościami ciała przeżywają bowiem kobiety w… przymierzalniach. Co robić? Odchudzać się – powiedziałby dietetyk. „Przestać patrzeć na modelki!” – proponuje zamiast tego psycholog. Wszystkiemu winne bowiem kompleksy wynikające z porównywania się z "ideałami"...
 • Dieta, odchudzanie
  Tak zwany „Dukan” to jeden z największych dietetycznych hitów ostatnich lat. Diety proteinowe zrewolucjonizowały odchudzanie i imponują efektami w walce ze zbędnymi kilogramami, ale czy na pewno są bezpieczne? Plusu i minusy diet Dukana i Atkinsa oraz tajniki diet niskowęglowodanowych zdradza dietetyczka Milena Nosek.
 • Wysportowane ciało nam się podoba
  Coraz więcej z nas uprawia sport - nawet kilka razy w tygodniu. Moda na wysportowane ciało podbiła Polskę. Ćwiczymy, aby uczynić się atrakcyjniejszymi, zapobiec społecznemu wykluczeniu a nawet… zakonserwować się - czyli uchronić przed starzeniem. Oto wyniki nowych badań!
 • Pisząca kobieta
  Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie? Ćwiczenia z… pisania! Oto zaskakujące wnioski z psychologicznych badań. Kluczem do sukcesu nie jest poruszanie długopisem, a  sprowokowanie pozytywnego myślenia o sobie. Oto szczegóły!
 • Świat walczy z nadwagą i otyłością
  Światowa Organizacja Zdrowia kilka lat temu zakwalifikowała otyłość do chorób cywilizacyjnych. W ciągu ostatnich 30 lat liczba osób otyłych podwoiła się: ponad 1, 5 miliarda osób na całym świecie ma nadwagę. 24 października to Światowy Dzień Walki z Otyłością.
 • Zanim zaczniesz się odchudzać, pokochaj swoje ciało
  Chcesz wreszcie zrzucić nadliczbowe kilogramy? Naukowcy mają prostą radę - najpierw pokochaj swoje ciało. Tak, tak! Są dowody na to, że osoby, które w sposób właściwy postrzegają swoją sylwetkę, tracą więcej na wadze.
 • Systematyczne stosowanie preparatów zawierających ftalany przyczynia się do problemów z wagą ciała
  Do takich wniosków doszli naukowcy. Badacze dowiedli, że substancje chemiczne zawarte w preparatach do pielęgnacji ciała mają negatywny wpływ na naszą wagę.