• Marek Cichocki Fot. Darek Golik
  "Być może zjawisko udziału intelektualistów w czynnej polityce się kończy. Mówiłem już o tym, że polityka się profesjonalizuje i jesteśmy świadkami końca pewnej epoki" - mówi w rozmowie z DGP Marek Cichocki, wykładowca akademicki i m.in. społeczny doradca Lecha Kaczyńskiego.
 • Komisja śledcza ds. Amber Gold
  Prokuratura narzucała nam sposób działania ws. Amber Gold; ABW ujawniła fałszerstwo wpłat na kapitał zakładowy Amber Gold; wnioskowaliśmy do prokuratury, by wystąpiła o kontrolę skarbową w spółkach Amber Gold, ale do niej nie doszło - mówił przed komisją śledczą funkcjonariusz ABW.
 • Jacek Cichocki
  Bliski współpracownik Donalda Tuska ma stanąć na czele nowego organu pełniącego nadzór nad służbami specjalnymi. Szefem Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Państwa ma być Jacek Cichocki.
 • Premer Donald Tusk
  Dając Jackowi Rostowskiemu tekę wicepremiera, premier wysłał sygnał, że gospodarka i walka ze spowolnieniem będą głównym zadaniem rządu. "To też zapowiedź, że spodziewamy się ciężkich czasów" – mówi ekonomista prof. Witold Orłowski.
 • Nowy szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz
  Prawnuk Henryka Sienkiewicza będzie rządził Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Ale to, że jest krewnym sławnego pisarza, to nie jedyny jego atut. Kim jest Bartłomiej Sienkiewicz?
 • Krzysztof Bondaryk
  Po ponad pięciu latach z kierowania największą polską służbą specjalną zrezygnował gen. Krzysztof Bondaryk. Premier wczoraj przyjął jego dymisję. Generał nie zgadzał się z głównymi założeniami reformy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego planowanymi przez rząd – wynika z nieoficjalnych informacji DGP.