• Ulewny deszcz
  Gwałtowna zmiana pogody w Polsce. Po okresie bardzo ciepłych i słonecznych dni nadeszło znaczne ochłodzenie. Temperatura powietrza wyniesie od 14 do 18 st. C. Jak wpłynie to na nasze zdrowie?
 • Zima, oblodzona ulica
  "Po wiosennym początku stycznia, teraz czeka nas ochłodzenie" - przewiduje synoptyk Tomasz Wasilewski w swojej 16-dniowej prognozie. Przyczyną dużo zimniejszej pogody niż ostatnio będzie arktyczne powietrze, które już teraz płynie do Polski ze Skandynawii.
 • Upały we Francji
  Lipiec zaczął się od ochłodzenia i w najbliższej przyszłości nie widać powrotu trzydziestostopniowych upałów. Gorące powietrze, które w zeszłym tygodniu napływało do Polski już zostało wyparte przez zdecydowanie chłodniejszą masę powietrza, która dociera do nas z północnego - zachodu Europy.
 • Słoneczna pogoda
  Jak informuje IMGW, nad Europą centralną, północną oraz częścią Europy południowej dominuje wieloośrodkowy układ niżowy z frontami atmosferycznymi oraz linią zbieżności nad wschodnimi Niemcami. Europę wschodnią oraz zachodnią obejmuje obszar podwyższonego ciśnienia.
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  IMGW informuje, że Europa Północna oraz Zachodnia, z wyłączeniem Półwyspu Iberyjskiego, znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Zachodnia połowa Polski znajduje się pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i Niemiec. Wschód kraju znajduje się na skraju wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.
 • Prognoza pogody
  W miejsce zimna stopniowo zacznie napływać ciepło z zachodu kontynentu. Ta przyjemniejsza dla nas cyrkulacja powietrza będzie możliwa dzięki położeniu niżów na północy Europy i wyżu nad Atlantykiem.
 • Ulewny deszcz
  Na ogół pochmurno. Opady deszczu (3-10 mm). Na Suwalszczyźnie, Mazurach i Pomorzu Gdańskim okresami także deszcz ze śniegiem. Od 4 st. na Suwalszczyźnie do 9 na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, zachodni. W strefie brzegowej porywy ponad 60 km/h. Ciśnienie spada, w Warszawie w południe 983 hPa.
 • Ujemne temperatury
  Słońce i dodatnie temperatury? Czy jednak powrót zimy? Przedstawiamy prognozę pogody na sobotę.
 • namiot biwak śnieg zima mróz góry
  "Wysoko w atmosferze, kilka kilometrów nad naszymi głowami, zaczęły się zmiany, których skutki wszyscy wkrótce odczujemy. Najważniejsza z tych zmian to przesuwanie się mroźnego, skandynawskiego wyżu na południe kontynentu", podaje TVN24.
 • Zanika potężny wyż, który pod koniec grudnia zapewniał nam stabilną pogodę. Teraz główną rolę zaczynają odgrywać: front chłodny związany z niżem rosyjskim oraz wyż na zachodzie Europy.