• Zima, oblodzona ulica
  "Po wiosennym początku stycznia, teraz czeka nas ochłodzenie" - przewiduje synoptyk Tomasz Wasilewski w swojej 16-dniowej prognozie. Przyczyną dużo zimniejszej pogody niż ostatnio będzie arktyczne powietrze, które już teraz płynie do Polski ze Skandynawii.
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  IMGW informuje, że Europa Północna oraz Zachodnia, z wyłączeniem Półwyspu Iberyjskiego, znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Zachodnia połowa Polski znajduje się pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i Niemiec. Wschód kraju znajduje się na skraju wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.
 • namiot biwak śnieg zima mróz góry
  "Wysoko w atmosferze, kilka kilometrów nad naszymi głowami, zaczęły się zmiany, których skutki wszyscy wkrótce odczujemy. Najważniejsza z tych zmian to przesuwanie się mroźnego, skandynawskiego wyżu na południe kontynentu", podaje TVN24.
 • Mapa Polski
  W piątek miejscami możliwe przelotne opady deszczu, głównie na północy i południu Polski. Spodziewane są także lokalne burze. Temperatura od 19 stopni na północy do 27 na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą zachodniego. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
 • Ulewny deszcz
  Środa zacznie się pogodnie, potem wiatr, ulewny deszcz i możliwe opady gradu. Temperatura od 21 do 26 stopni. Jak będzie w kolejne dni? PROGNOZA POGODY