• pieniądze handel giełda inwestycje
  Jednolity Plik Kontrolny, który już od początku roku dotyczy płatników VAT, a także mechanizm podzielonej płatności podatku VAT (tzw. split payment) - to dwie duże zmiany w systemie podatkowym w 2018 roku. Weszły też w życie nowe podatki od nieruchomości komercyjnych i najmu.
 • Wiktor Wojciechowski
  Niższy PIT i CIT, wyższy VAT, jak najbardziej zbliżony do liniowego, gruntowny przegląd w ulgach i opodatkowanie rolników - takie postulaty względem systemu podatkowego ma Wiktor Wojciechowski.
 • Elżbieta Mączyńska
  System podatkowy jest nieszczelny, wiele z niego wycieka, co potwierdza chociażby fakt, że wzrostowi PKB nie towarzyszy odpowiedni do tego wzrost wpływów podatkowych - uważa prof. Elżbieta Mączyńska.
 • Robert Gwiazdowski
  Nie mamy "systemu podatkowego" jako logicznej całości. Zmiana jest konieczna i nie mogą to być zmiany punktowe dotyczące poszczególnych podatków. Konieczna jest zmiana kompleksowa - przekonuje Robert Gwiazdowski, ekspert Centrum im. Adama Smitha.
 • Maciej Grelowski
  Kto inny powinien tworzyć system podatkowy i ustalać wysokość obciążeń, a kto inny - kontrolować i egzekwować ich płacenie - uważa Maciej Grelowski. Przewodniczący Rady Głównej Business Center Club przedstawia w "DGP" swą diagnozę zmian, których wymaga system podatkowy.