• Hillary Clinton
  Sekretarz stanu USA Hillary Clinton potępiła atak w Bengazi, w którym zginęło czterech Amerykanów, w tym ambasador USA Chris Stevens, jako czyn "bestialski i brutalny". Wyraziła "głęboki smutek" z powodu tych ofiar.
 • Hillary Clinton we wtorek była w Trypolisie
  Sekretarz stanu USA Hillary Clinton oświadczyła w piątek, że śmierć Kadafiego wyznacza początek nowej ery dla narodu libijskiego.
 • Hillary Clinton w Libii: Kadafi musi zostać zabity lub schwytany
  Przebywająca z wizytą w Trypolisie sekretarz stanu USA Hillary Clinton oświadczyła we wtorek, że Stany Zjednoczone chciałyby, aby były libijski dyktator Muammar Kadafi został zabity lub schwytany.
 • Clinton: Siły Kadafiego mogą używać bomb kasetowych
  Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton oświadczyła w czwartek, że siły wierne libijskiemu przywódcy Muammarowi Kadafiemu prawdopodobnie atakują cywili za pomocą bomb kasetowych. Według AP po raz pierwszy amerykański urzędnik wysunął takie oskarżenia.
 • Clinton do Kadafiego: Macie decyzje do podjęcia
  Sekretarz stanu USA Hillary Clinton powiedziała w środę, że libijski przywódca Muammar Kadafi może zakończyć kryzys w swym kraju w najszybszy z możliwych sposobów: rezygnując z władzy.
 • Clinton: USA dalekie od decyzji o zakazie lotów nad Libią
  Stany Zjednoczone są dalekie od podjęcia decyzji w sprawie ustanowienia nad Libią strefy zakazu lotów - powiedziała w środę amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton, która zaapelowała jednocześnie o rozwagę.
 • Clinton: Kadafi wykorzystuje zbirów!
  Sekretarz stanu USA Hillary Clinton zarzuciła w poniedziałek przywódcy Libii Muammarowi Kadafiemu, że wykorzystuje "najemników i zbirów" przeciwko cywilom, i wyraziła przekonanie, że powinien natychmiast ustąpić ze stanowiska.