• Brzuch św. Mikołaja
  Święty Mikołaj spożywa w Wigilię Bożego Narodzenia co najmniej 10 mld kilokalorii – wyliczyli naukowcy z New York Medical College. Ich zdaniem fakt, że Święty wciąż utrzymuje w miarę stałą masę ciała (i tak zbyt dużą) można uznać za świąteczny cud.
 • Kobieta ściska brzuch
  Otyłość jest już klasyfikowana jako epidemia XXI wieku. Jakie są przyczyny leżące u podstaw tycia? Głównych powodów otyłości nie należy szukać tylko w kaloriach, a w braku równowagi hormonalnej. Co należy robić, skoro to nie tylko kalorie decydują o tyciu, a ich liczenie nie ma większego sensu?
 • Sałatka jarzynowa
  Zmniejszenie kaloryczności potraw wcale nie jest trudne. Wymaga tylko wprowadzenia tych kilku nieskomplikowanych zasad.
 • Ser żółty
  Ser wbrew niepochlebnym opiniom stanowi ważny element w naszej codziennej diecie. To bogactwo fosforu, przyswajalnego białka oraz witamin A i D. Nabiał zawiera też witaminy z grupy B.
 • Pizza
  Zastanawiasz się, która pizza - margherita, serowa czy wegetariańska - jest najbardziej, a która najmniej kaloryczna?
 • Dieta, która leczy
  Wielu problemom zdrowotnym można zapobiegać, stosując odpowiednią dietę. Niejednokrotnie zmiana menu pomaga też leczyć schorzenia. Zobacz, jakie produkty słyną ze swojej uzdrowicielskiej mocy.
 • Rodzinny obiad
  Błędy żywieniowe Polaków są podobne do tych, jakie popełnia obecnie cały wysokorozwinięty świat. Tymczasem prawidłowe nawyki żywieniowe, to klucz do odpowiedniej wagi ciała oraz dobrego samopoczucia i zdrowia. Szkoda jednak, że większość z nas utrwaliła niewłaściwe zwyczaje, które trudno jest potem zmienić! Jakie błędy popełniamy najczęściej, wylicza Małgorzata Chylewska, dietetyk LightBox.
 • Mężczyzna je przekąski podczas oglądania TV
  Wydaje się, że jedząc te produkty, nie zwiększa się nasza waga. Spożywamy je często, nawet codziennie. Tymczasem mają one bardzo wysoką wartość energetyczną. O czym mowa? Chodzi o tzw. pułapki kaloryczne, czyli produkty, które wbrew pozorom są bardzo tuczące. Zdemaskujemy teraz tych cichych wrogów odchudzania.
 • Produkty z "ujemnymi kaloriami"
  Poznaj 10 produktów, które zawierają tzw. ujemne kalorie. Oznacza to, że zawierają mniej kalorii niż jest potrzebnych, do ich metabolizmu i strawienia. To cenna ściągawka dla osób na diecie odchudzającej.
 • Dieta odchudzająca wymaga wielu wyrzeczeń
  Dieta i karmelowy syrop do kawy? Dieta i ciasto ze słodką polewą i białą czekoladą? Wydaje się, że to sprzeczności nie do połączenia. A jednak! Będąc na diecie, nie trzeba wcale rezygnować ze słodkości i innych pyszności, na które mamy ochotę.