• 1. Jesz za rzadko
  Nie możesz schudnąć? Zamiast się załamywać, zobacz, czy nie masz na sumieniu błędów, które często popełniamy w czasie odchudzania.
 • Otyli chłopcy
  W ostatnich latach, w wyjątkowo szybkim tempie, narastają u polskich dzieci oraz młodzieży otyłość i nadwaga; już co czwarte z nich ma nadmierną masę ciała – alarmowali specjaliści podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego, który 25 stycznia rozpoczął się w Warszawie.
 • Otyły mężczyzna
  Polacy od dzieciństwa nieprawidłowo się odżywiają i za mało ruszają. Między innymi dlatego żyją znacznie krócej, niż na przykład Szwedzi – mówili podczas wspólnej konferencji specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka oraz Instytutu Kardiologii.
 • Mózg
  Udar mózgu stanowi trzecią co do częstości przyczynę zgonów oraz najczęstszy powód trwałej niesprawności u osób powyżej 40. roku życia w Polsce. Rocznie odnotowuje się ponad 60 tysięcy udarów mózgu. Choć ich przebieg i rokowania są różne, to w przypadku prawie każdego pacjenta odpowiednia dieta może odgrywać istotną rolę podczas powrotu do zdrowia.
 • Makaron z oliwą i bazylią
  Wiadomości na temat nowych diet, rewolucyjnych wyników badań i coraz to nowszych zaleceń dotyczących sposobu żywienia pojawiają się niemal codziennie. Jako, że koniec roku to idealny czas na podsumowania, Konrad Gaca – ekspert ds. leczenia otyłości oraz specjalista żywieniowy, wybrał i skomentował kilka z nich. Oto lista 7 najważniejszych trendów i wydarzeń związanych ze zdrowym odżywianiem, które królowały w 2015 roku.
 • Otyła kobieta
  Co zrobić aby jeszcze przed wakacjami zgubić zbędne kilogramy? Wprowadzić kilka prostych zasad i wytrwać w nich.
 • Kobieta je jogurt z malinami
  Teoretycznie wszyscy wiedzą o tym, że aktywny tryb życia, unikanie stresu i dobrze zbilansowana dieta to doskonały przepis na zdrowie. W praktyce jednak nie wygląda to tak optymistycznie. Nowotwory, choroby układu krążenia, otyłość, cukrzyca, osteoporoza – to tylko część chorób dietozależnych, czyli takich, których przyczyną są niezdrowe nawyki żywieniowe.
 • Zdrowa przekąska
  Każdemu z nas czasem zdarzają się kulinarne grzeszki. Dietetycy nas z nich rozgrzeszają, o ile wśród tych niezdrowych przekąsek nie ma kilku najgorszych. Poznaj osiem produktów, których trzeba unikać za wszelką cenę.
 • Mężczyzna je przekąski podczas oglądania TV
  Powszechnie wiadomo, że podczas oglądania telewizji chętnie sięgamy po przekąski, co skutkuje nadliczbowymi kilogramami. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, podczas jakich filmów i programów jemy najwięcej.
 • Chleb
  Hiszpańscy naukowcy nie mają dobrych wieści do osób lubiących pieczywo. Okazuje się, że już trzy kromki białego chleba nie służą smukłej sylwetce.