• Dieta seniora wpływa na długość życia
  Starzenie tylko w 25 proc. zależy od genów, w 75 proc. od stylu życia. Modyfikując dietę i styl życia, polscy seniorzy mogą nie tylko żyć dłużej, ale i „dodać życia do lat” – mówili specjaliści podczas III Narodowego Kongresu Żywieniowego w Warszawie.
 • Jabłka
  Chociaż istnieją ogólne, uniwersalne zasady dotyczące zbilansowanej diety, skład naszego codziennego menu należy dostosować również do wieku, płci, stopnia aktywności fizycznej czy stanu zdrowia. Seniorzy, których organizmy pracują już w nieco inny sposób niż przed laty, z pewnością powinni zwracać szczególną uwagę na spożywane produkty. Niestety, wielu starszych ludzi nie jest świadomych tego, jak duży wpływ na stan ich zdrowia i komfort życia ma odpowiednie odżywianie.
 • Starsza kobieta i starszy mężczyzna szykują posiłek
  Aby po 60. nadal zachować sprawność i energię, warto wprowadzić zmiany w diecie. Prawidłowe odżywianie zapewnia również silniejszą odporność, lepszą przemianę materii oraz mniejszą podatność na choroby i urazy.
 • Kobieta trzyma granat
  Każdy z nas może przejść na dietę, która przedłuża młodość. Nie jest ona ani trudna w utrzymaniu, ani droga, a jedzenie, które ma działanie anti-aging, znajduje się na każdej półce sklepowej.
 • Dieta na długowieczność
  Słynny brytyjski kucharz Jamie Olivier zdradził, co powinny jeść osoby, które dbają o zdrowie i chcą dożyć do późnej starości.
 • Jak zapobiegać zawałowi serca?
  Miażdżyca, zawał i nadciśnienie to choroby, które często towarzyszą osobom starszym. Jak naturalnie, za pomocą odpowiedniej diety uchronić się przed nimi i przedłużyć sobie życie, radzi Agnieszka Piskała Starszy Specjalista ds. Żywienia Nestlé Polska S.A. i koordynatorka III edycji projektu Natalia Honorata Witalna.
 • Osoby starsze mogą jeść to, na co mają ochotę?
  Pewnie czekasz na czas, kiedy będziesz mógł bezkarnie zajadać się boczkiem i objadać przesłodzonymi ciastami? Spokojnie, taki czas nadejdzie. Naukowcy wskazuję konkretny wiek.