• Otyła kobieta
  Według analizy Komitetu Zdrowia Publicznego PAN w Polsce jest 2,73 mln diabetyków. Natomiast WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) oszacowała, że do 2030 roku cukrzyca stanie się siódmą najczęściej występującą przyczyną zgonów na świecie. Choroba ta często idzie w parze z otyłością, dlatego warto podejmować temat m.in. odpowiedniego żywienia.
 • Badanie krwi
  Aktywność fizyczna, zdrowia dieta i sen są kluczowe w profilaktyce cukrzycy – podkreślali uczestnicy konferencji zorganizowanej w Światowym Dniu Zdrowia, obchodzonym w tym roku pod hasłem „Pokonaj cukrzycę”.
 • Kobieta u lekarza
  Utarło się, że insulinooporność to problem tylko ludzi otyłych i tych, którzy już chorują na cukrzycę. To nie do końca prawda – może on dotyczyć znacznie szerszego grona ludzi! To zaburzenie metaboliczne jest w dodatku niebezpieczne, bo nie dość, że przez wiele lat może nie dawać jakichkolwiek objawów, to jego mechanizm przypomina błędne koło, które bardzo trudno przerwać. Warto więc dowiedzieć się o nim jak najwięcej, by skutecznie mu zapobiegać, a w razie potrzeby szybko zareagować.
 • 16 procent polskich uczniów ma nadwagę lub jest otyła
  Próchnica, nadwaga i wady postawy - to główne problemy zdrowotne polskich dzieci. Kondycja młodego pokolenia nie jest najlepsza, a jednym z powodów takiego stanu jest zaniedbanie profilaktyki - uważa prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego profesor Alicja Chybicka. 
 • śmierć
  Znamy wyniki trwającego 12 lat, ogromnego, bo z udziałem ponad 300 tysięcy osób, badania. Uczeni sprawdzili, jakie są główne czynniki przedwczesnej śmierci. Okazuje się, że dwa razy częściej niż otyłość zabija nas... brak ruchu.
 • Otyły mężczyzna
  Nie wszyscy otyli ludzie mają problemy metaboliczne prowadzące do cukrzycy czy udarów mózgu. Potwierdziły to badania przeprowadzone na Uniwersytecie Waszyngtona w St. Louis.
 • Otyły mężczyzna u lekarza
  Otyłość może skracać życie - nawet o osiem lat. Takiego zdania są naukowcy, którzy publikują wyniki swych badań na portalu tygodnika "The Lancet".
 • Jogurt
  Naukowcy z Harvardu przeanalizowali nawyki żywieniowe ponad 194 tysięcy ludzi i zaobserwowali wyraźny związek między wysokim spożyciem jogurtów a niskim ryzykiem cukrzycy typu 2.
 • Otyły mężczyzna
  Otyłość staje się coraz większym problemem. Walka z nią na świecie kosztuje mniej więcej tyle samo, ile skutki palenia czy konflikty zbrojne. Tak wynika z najnowszego raportu Globalnego Instytutu McKinseya.
 • Gruby mężczyzna
  Prowadzi do rozwoju chorób układu krążenia, miażdżycy, zaburzeń hormonalnych, a także zwiększa ryzyko zachorowań na niektóre nowotwory. Otyłość jest coraz częściej uważana za groźną chorobę przewlekłą.