• Otyła kobieta
  Otyłość może przyczynić się m.in. do powstania cukrzycy, kłopotów z krążeniem, wylewu czy zawału serca. Ale również do wielu groźnych nowotworów.
 • Stek
  Badania Światowej Organizacji Zdrowia wykazały, że nadmierne spożywanie mięsa wywołuje między innymi cukrzycę i nowotwory. Przeciętny Polak zjada rocznie około 70 kilogramów mięsa, a Amerykanin - około 125. Dlaczego jesteśmy od niego uzależnieni?
 • Czekolada
  Czasem trudno sobie odmówić jakiejś słodkiej przekąski. Cukier wspomaga pracę mózgu, dostarcza energii organizmowi. Ale jeśli często sięgasz po słodycze czy słodkie owoce, musisz mieć świadomość, co ryzykujesz. Nie tylko cukrzycę i otyłość. Także na przykład nowotwory.
 • Płatki zbożowe
  Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko zachorowania na nowotwory, choroby serca i cukrzycę, jedz codziennie produkty pełnoziarniste.
 • Sen
  Masz problem z zaśnięciem, całą noc przewracasz się z boku na bok albo ciągle wybudzasz bez powodu? To nie tylko męczący problem, ale także sygnał alarmowy, że czas szukać fachowej pomocy. Lekarze przestrzegają, że bezsenność znacząco zwiększa ryzyko przedwczesnego zgonu.
 • Granat
  Jeśli przepadasz za lodami domowej roboty, przygotuj sobie deser z dodatkiem granatu. Tureccy naukowcy dowiedli, że już odrobina tego owocu sprawia, że lody są naprawdę zdrowe.
 • Orzechy laskowe
  Amerykańscy i chińscy uczeni przeanalizowali dane z 18 różnych badań, obejmujących dane ponad 12 tysięcy chorych na cukrzycę, 15 tysięcy pacjentów ze schorzeniami serca i 50 tysięcy osób, które przedwcześnie umarły. Zaobserwowali dobroczynne działanie orzechów.
 • Kawa zapobiega wielu chorobom
  Zapobiega nowotworom, cukrzycy i chorobie Alzheimera. Ale również dodaje energii, poprawia samopoczucie i wyniki w sporcie. To nie koniec listy zalet kawy, które znalazły poparcie w wielu niezależnych badaniach.
 • Cukier szkodliwy jak inne używki. Będzie opodatkowany?
  Lista zarzutów przeciw cukrowi jest naprawdę długa... Na jej końcu pojawia się najnowsze doniesienie naukowe, że cukier jest toksyczny i należy kontrolować jego spożycie tak jak picie alkoholu czy palenie papierosów. Jakie rozwiązanie proponują eksperci?
 • Długo działające analogi insuliny są rakotwórcze? Wiceminister sieje panikę
  Długo działające analogi insuliny mogą być rakotwórcze - ostrzegał kilka dni temu wiceminister zdrowia. Tak tłumaczył, dlaczego resort nie chce wpisać ich na listę refundacyjną. Ale jeśli tak jest, to dlaczego analogi insuliny są wciąż w sprzedaży?