• Glukometr
  Zapobiegająca cukrzycy dieta DASH oraz ruch mogą ocalić zdrowie i życie tysięcy Polaków – podkreślają eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia (IŻIŻ) oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 • Relaks
  Siedzący tryb życia zwiększa ryzyko wielu chorób skracających życie, w tym chorób układu krążenia, nowotworów, cukrzycy – podkreślali eksperci na konferencji prasowej w Warszawie. Tymczasem wciąż ponad połowa Polaków nie ćwiczy wcale – alarmowali.
 • Starszy mężczyzna ćwiczy
  Jakie czynniki decydują o tym, że wysiłek fizyczny wpływa na przeciwdziałanie cukrzycy typu II u części osób, a u innych nie - badają naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB). Ma im w tym pomóc analiza efektów treningów mężczyzn na siłowni.
 • Platki zbożowe
  Zdrowe odżywianie - to motyw przewodni tegorocznych obchodów Światowego Dnia Cukrzycy. Krajowy konsultant w dziedzinie diabetologii profesor Krzysztof Strojek podkreślił, że nadwaga i otyłość sprzyjają rozwojowi cukrzycy - choroby, która nieleczona może uszkodzić wiele narządów.
 • śmierć
  Znamy wyniki trwającego 12 lat, ogromnego, bo z udziałem ponad 300 tysięcy osób, badania. Uczeni sprawdzili, jakie są główne czynniki przedwczesnej śmierci. Okazuje się, że dwa razy częściej niż otyłość zabija nas... brak ruchu.
 • Kobieta siedzi na kanapie i pracuje na komputerze
  Twoje treningi pójdą na marne, jeśli będziesz spędzał długie godziny, siedząc - w pracy za biurkiem i w domu np. przed telewizorem. Uczeni policzyli dokładnie, ile trzeba siedzieć, by stać się otyłym i zachorować na cukrzycę.
 • Zdrowa dieta chroni przed cukrzycą
  Odpowiednia dieta może w znacznym stopniu zapobiec cukrzycy. Takiego zdania są naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Harvarda, którzy zaprezentowali wyniki swych badań podczas spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego w San Francisco.
 • By uniknąć udaru, spaceruj
  Od lat wiadomo, że regularne ćwiczenia pomagają obniżyć ryzyko udaru mózgu. Tym razem uczeni przeanalizowali dane z lat 1996-2010 uwzględniające przypadki ponad 133 tysięcy kobiet. Wskazują, jaka aktywność fizyczna przynosi dobre efekty.
 • Spacer zapobiega zawałowi serca
  Zwykły spacer skuteczny jak leki na serce? Tak, jeśli chodzimy codziennie i na odpowiedni dystans. Oto najnowsze ustalenia naukowców.
 • Spacer zdrowszy od biegania?
  Bieganie, a może po prostu spacerek? Naukowcy sprawdzili, jaki sposób poruszania się dobroczynnie wpływa na zdrowie, chroniąc nas przed schorzeniami serca i cukrzycą.