• Kobietę boli brzuch
  Coraz więcej młodych kobiet zapada na raka jajnika, dlatego lekarze i panie po ginekologicznych operacjach onkologicznych mówią o konieczności profilaktyki i dbania o własne zdrowie.
 • Ból brzucha
  Udało się nam odmitologizować zagrożenie rakiem piersi, zróbmy to samo z rakiem jajnika, który jest znacznie groźniejszy - powiedziała dr Maria Libura z Uczelni Łazarskiego.
 • Kobieta cierpi na ból brzucha
  Przynajmniej co kilka miesięcy odwiedzasz fryzjera? Chodzisz na manicure? Do kosmetyczki? Dlaczego więc tak trudno pamiętać ci o tym, by raz w roku umówić się na wizytę u ginekologa? Przecież tutaj stawka jest dużo wyższa niż zadbany wygląd – to twoje zdrowie, a nawet życie. Dzięki regularnym badaniom wiele typowo kobiecych chorób można wykryć we wczesnym i w pełni wyleczalnym stadium. To dotyczy także raka.
 • Kobieta
  Późno wykrywane nowotwory ginekologiczne, takie jak rak jajnika, szyjki czy trzonu macicy, każdego roku powodują śmierć ok. 6 tysięcy Polek. Śmiertelność związana z rakiem szyjki macicy w Polsce jest aż o 70 proc. wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej. Wysoka umieralność podsyca strach przed rozpoznaniem raka. Obawa przed diagnozą, skryty przebieg choroby i brak wiedzy o dostępnym leczeniu zbierają ogromne żniwo - alarmują eksperci.
 • Polki ciągle myślą, że cytologia raz na trzy lata jest badaniem, które może uchronić je przed rakiem
  Co roku nowotwór ten jest diagnozowany u blisko 3,5 tysiąca Polek, a 2,5 tysiąca umiera z jego powodu. Eksperci alarmują, że panie wiedzą niewiele na temat raka jajnika i metod wykrywania go. Zobacz.
 • Światowe statystyki wskazują, że co roku rak jajnika wykrywany jest u ok. 200 tys. kobiet
  Ginekolodzy z Tychów chcą przebadać kilkaset pań z tego miasta, w których rodzinach kobiety chorowały w przeszłości na raka jajnika. Profilaktyczne badania mają służyć wczesnemu wykryciu i skutecznemu leczeniu tego groźnego nowotworu.