• Elektrownia jądrowa w Czarnobylu
  Prezydent Bronisław Komorowski zadeklarował we wtorek na szczycie w sprawie bezpiecznego wykorzystania energetyki atomowej, że Polska przekaże 1,5 mln euro na fundusz czarnobylski. Podkreślił, że nasz kraj jest zainteresowany bezpiecznym wykorzystaniem atomu.
 • Elektrownia jądrowa w Czarnobylu
  550 milionów euro na nowy sarkofag w uszkodzonej 25 lat temu przez wybuch elektrowni atomowej w Czarnobylu zebrali we wtorek uczestnicy międzynarodowej konferencji państw-darczyńców, składających się na zapewnienie bezpieczeństwa tego obiektu.
 • Komisja Europejska znajdzie aż 110 mln euro na zabezpieczenie elektrowni w Czarnobylu
  110 milionów euro wydzieli Komisja Europejska na projekty, związane z zabezpieczeniem elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie, w której 25 lat temu doszło do wybuchu reaktora - oświadczył w poniedziałek w Kijowie przewodniczący KE Jose Manuel Barroso.
 • Elektrownia w Czarnobylu
  Budowa nowego sarkofagu, osłaniającego reaktor elektrowni atomowej w Czarnobylu, cierpi na chroniczny brak finansowania - oświadczył w środę Wołodymyr Chołosza, szef ukraińskiej agencji państwowej, która zarządza zamkniętą strefą wokół Czarnobyla.