• Volkswagen tiguan
  Ok. 29 mln samochodów wyposażonych w silniki Diesla przekracza obowiązujące normy emisji spalin Euro 5 i Euro 6 - wynika z opublikowanych rezultatów badania przeprowadzonego przez organizację pozarządową Transport & Environment.
 • Raport: niedostateczne badania samochodów z silnikami Diesla w Europie
  Wiele spośród najbardziej szkodliwych dla środowiska samochodów z silnikami Diesla nie zostało do tej pory w pełni zbadanych przez państwowe instytucje krajów UE, które decydują o dopuszczeniu pojazdów na rynek. Właśnie opublikowano listę 30 takich aut.
 • Renault kadjar
  Renault wzywa do serwisu swoje samochody z silnikiem wysokoprężnym. Powód?
 • Które samochody są najtrwalsze?
  Zaskoczenie w świecie motoryzacji? Po szeregu prób na samochodach 20 marek eksperci opublikowali wyniki. Nie wszytko złoto, co się świeci...
 • Opel insignia country tourer
  Które auta są na kieszeń polskiego kierowcy? Niemiecka technologia lepsza niż japońska myśl techniczna? Okazuje się, że jeśli chodzi o ulubiony model to… wcale nie jest to ani produkt Skody, Volkswagena czy Toyoty. Zobacz, który samochód jest najtańszy.
 • Opel insignia country tourer
  Które auta są na kieszeń polskiego kierowcy? Niemiecka technologia lepsza niż japońska myśl techniczna? Okazuje się, że jeśli chodzi o ulubiony model to… wcale nie jest to ani produkt Skody, Volkswagena czy Toyoty. Zobacz, który samochód jest najtańszy.
 • Aveo - najchętniej kupowany model Chevroleta
  Kryzys przykręca śrubę. Łapiemy się za kieszeń i coraz skrupulatniej liczymy pieniądze. Jak uciec od ciężkich czasów? Oto sposoby polskich kierowców… Na polskim rynku najbardziej zyskują marki mające dobrą ofertę dla Kowalskiego ze szczuplejszym portfelem. Chevrolet przez 11 miesięcy sprzedał o ponad 20 proc. więcej aut. Należąca do Renault Dacia poprawiła wynik o 18,3 proc. "Klienci wybierają nasze auta ze względu na dobry stosunek ceny do jakości" - mówi Wojciech Osoś z Chevrolet Poland. Jeszcze w 2005 r. marka należąca do koncernu GM sprzedała u nas nieco ponad tysiąc aut. W tym roku ponad 7 tys. i zdobędzie niemal 3 proc. rynku. Dacia w ciągu trzech lat podwoiła sprzedaż z 2,5 do niemal 5 tys. aut. Volvo zanotowało wzrost zbliżony do 6 proc. i wszystko wskazuje na to, że zostanie liderem segmentu premium. Także Hyundai i Suzuki szybko zyskują nowych klientów, podczas gdy marki okupujące dotychczas pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży staczają się w dół. Spośród dwudziestu najpopularniejszych marek do końca listopada aż 12 zanotowało spadki sprzedaży. Pierwsza trójka, Skoda, Ford i Opel, traci równo - 6,1 - 6,2 proc. Rekordzistka - Honda, straciła w porównaniu z 2010 r. jedną trzecią klientów, Fiat - jedną czwartą, a Toyota 20 proc.
 • Chevrolet wrzuca wyższy bieg. Ucieka konkurencji
  Pierwsze sześć miesięcy tego roku było dla Chevroleta świetnym okresem. Firma podaje, że sprzedała na polskim rynku 3,7 tys. samochodów – o 19,9 proc. więcej niż rok temu. Dane publikowane przez Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców są niższe o 100 egzemplarzy, ale i tak oznaczają wzrost rok do roku o 17,7 proc.