• David Bowie ucharakteryzowany na Jezusa Chrystusa
  Zgodnie z zapowiedzią, David Bowie nakręcił teledysk z udziałem Gary'ego Oldmana. Wideo powstało do tytułowego nagrania z płyty "The Next Day" i zaraz po premierze wywołało skandal. W klipie bowiem księża bawiącą z barze w otoczeniu prostytutek wystylizowanych na święte, a sam Bowie pojawia się jako Chrystus. Serwis You Tube zablokował filmik, by potem przywrócić go z ostrzeżeniem "tylko dla dorosłych".
 • "The Next Day" – kadry z kontrowersyjnego klipu
  Po Tildzie Swinton, Davidowi Bowiemu udało się zaangażować do teledysku Gary'ego Oldmana. Znakomity aktor zagrał księdza w klipie do tytułowego nagrania z najnowszej płyty muzyka – "The Next Day". Słynnym panom towarzyszy... naznaczona stygmatami Marion Cotillard. Dzieła Florii Sigismundi wywołało wiele kontrowersji, bo owi księża w nim bawią się w barze razem z półnagimi prostytutek, a sam Bowie pojawia się jako Chrystus. Serwis You Tube zaraz po premierze zablokował jego emisję, a potem przywrócił z ostrzeżeniem, że zawiera treści tylko dla dorosłych. Jako pierwsi mamy z kadry obrazoburczego klipu!
 • "The Next Day" Bowiego najszybciej sprzedającą się płytą roku
  David Bowie milczał przez dziesięć lat, ale gdy już przygotował nowy krążek, ten od razu staje się jednym z kulturalnych wydarzeń roku.
 • David Bowie i Tilda Swinton
  Zamiast klasycznej recenzji albumu "The Next Day" proponujemy analizę zawartych nań odniesień i muzycznych inspiracji, która układa się w miniaturowy alfabet Davida Bowiego. Legendę sceny dla "Dziennika" rozpracowała Katarzyna Nowakowska.
 • Posłuchaj Davida Bowiego na iTunes
  W tym miesiącu ukaże się pierwsza od 10 lat płyta Davida Bowiego, "The Next Day". Artysta przygotował dla fanów sporą niespodziankę.
 • David Bowie podziękował swoim sympatykom
  David Bowie zaskoczył fanów i w dniu swych 66. urodzin opublikował singel zapowiadający płytę "The Next Day". Utwór "Where Are We Now" został entuzjastycznie przyjęty i w kilka godzin dotarł na szczyt brytyjskiego iTunesa. Przedstawiciel artysty przedstawił w jego imieniu komentarz.
 • David Bowie wraca z "The Next Day"
  12 marca ukaże się nowa płyta Davida Bowiego, "The Next Day". Jak przekonuje producent, Tony Visconti, będzie to rockowe dzieło.
 • David Bowie na pierwszym zdjęciu z sesji do nowej płyty
  David Bowie sztukę zaskakiwania opanował do perfekcji. Muzyk, który 8 stycznia obchodzi swoje 66. urodziny zrobił prezent nie sobie, a fanom. Ujawnił datę premiery najnowszej, pierwszej od dziesięciu lat (czyli wydania w 2003 roku "Reality") płyty studyjnej.
 • David Bowie wraca z nowym albumem
  Tyle było w mediach rozważań na temat zakończenia kariery przez legendarnego muzyka, a tu niespodzianka: David Bowie zapowiedział premierę nowego albumu.