• Amerykańska policja
  W czasie trwających od piątku protestów w Saint Louis w amerykańskim stanie Missouri policja aresztowała 43 osoby - podała telewizja Fox News. Protestujący sprzeciwiają się uniewinnieniu białego byłego policjanta, który w 2011 roku zastrzelił Afroamerykanina.
 • Protesty w Nowym Jorku
  W Nowym Jorku od dwóch dni trwają protesty. Ich powodem jest decyzja ławy przysięgłych, która nie postawiła w stan oskarżenia białego policjanta odpowiedzialnego za śmierć Afroamerykanina.
 • George W.Bush
  Dwustu demonstrantów wzywało w czwartek do aresztowania byłego amerykańskiego prezydenta George'a W. Busha, który przybył na forum ekonomiczne w Surrey, w pobliżu kanadyjskiego Vancouver. Twierdzą, że jest on winien zbrodni wojennych.
 • Policja aresztowała setki demonstrantów
  Ponad 700 uczestników protestu w Nowym Jorku przeciw niesprawiedliwościom systemu gospodarczego zostało aresztowanych w sobotę wieczorem na Moście Brooklyńskim przez amerykańską policję.
 • Palestyńczycy palą zdjęcia Baracka Obamy
  Dziesiątki Palestyńczyków protestowały w czwartek w Ramalli na Zachodnim Brzegu przeciwko wystąpieniu prezydenta USA w ONZ. "Obama, ty hipokryto" - głosiły transparenty; demonstranci palili też i deptali zdjęcia Baracka Obamy.
 • Sytuacja w Syrii jest "katastrofalna" - mówią sami Syryjczycy
  Stany Zjednoczone zaapelowały w sobotę do swoich obywateli w Syrii o natychmiastowe opuszczenie tego kraju ze względu na przemoc, z jaką spotyka się tam ruch protestu przeciw władzom. O wstrzymanie przemocy zaapelowały do Syrii kraje Zatoki Perskiej.
 • Prezes Google'a ostrzega: Rządy regulują internet
  Prezes Google Eric Schmidt ostrzegł, że rewolucje w krajach arabskich doprowadzą do tego, że rządy pewnych krajów ograniczą dostęp do internetu. Sieć czeka więc taka cenzura, jaka obowiązuje w państwowych telewizjach.
 • Ostatnie orędzie bin Ladena. Poparł protesty w Egipcie i Tunezji
  W swym ostatnim, nie wyemitowanym wystąpieniu z końca kwietnia, którego nagranie dźwiękowe specjalne USA znalazły w jego rezydencji w Pakistanie, Osama bin Laden popiera protesty w Egipcie i Tunezji. Nie wspomina jednak o Libii, Syrii i Jemenie.
 • Prodemokratyczna manifestacja w Damaszku
  Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton oraz minister spraw zagranicznych Francji Alain Juppe ostro skrytykowali we wtorek brutalne tłumienie prodemokratycznych demonstracji przez rząd Syrii oraz wezwali go do przyspieszenia reform w tym kraju.
 • Muammar Kadafi
  Tym razem lojalność wypowiedział Muammarowi Kadafiemu jego przedstawiciel w USA. Ambasador Ali Audżali powiedział we wtorek w telewizji ABC, że nie reprezentuje już "dyktatorskiego reżimu" swego kraju i wezwał "Przywódcę" do odejścia.