• Chevrolet sonic RS
  Chevrolet ma coś dla kierowców, których nie stać na camaro czy corvettę - to nowy sonic RS (poza rynkiem amerykańskim - aveo). Najbardziej jadowita, seryjnie produkowana wersja małego Chevy ma pod maską turbodoładowany silnik 1.4/138 KM (moment obrotowy - 200 Nm). Jednostka współpracuje z sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub sześciostopniowym automatem. Od zwykłej wersji tego modelu RS różni się bardziej jadowitym wyglądem - nowe spoilery, nowe 17-calowe felgi plus inna osłona chłodnicy. Pod spodem Obniżone i usztywnione zawieszenie ze sportowo zestrojonymi amortyzatorami. Ciekawostką na pokładzie może być system audio-informacyjny MyLink z siedmiocalowym, kolorowym ekranem dotykowym. Rozwiązanie umożliwia korzystanie z własnych bibliotek utworów oraz wykorzystania smartfonów i łącza Bluetooth w celu zapewnienia łączności z systemami Pandora i Stitcher Internet radio oraz z nawigacją. Wskazówki systemu nawigacji ze smartfona widoczne są na ekranie, a po zatrzymaniu pojazdu można na nim wyświetlać filmy lub zdjęcia z telefonu. Sonic RS w amerykańskich salonach pojawi się pod koniec 2012 roku, a premierę zaliczy w Detroit w czasie styczniowego salonu samochodowego.
 • Otwarto odcinek autostrady A1 Maciejów-Wieszowa
  Ośmiokilometrowy odcinek autostrady A1 pomiędzy zabrzańską dzielnicą Maciejów, a miejscowością Wieszowa, otwarto dla kierowców w czwartek.
 • Bomba! Nowe limuzyna z polskim sercem
  Ostro i z wykopem! Od kół po czubek dachu. Oto nowość w kształcie limuzyny - pod jej maską zabije serce produkowane w Polsce. I to nie byle jakie - bardzo ekonomiczne.
 • Bomba! Nowe auto z polskim sercem
  Ostro i z wykopem! Od kół po czubek dachu. Oto nowość prosto z Detroit - pod jego maską bije serce produkowane w Polsce. I to nie byle jakie - bardzo ekonomiczne. Po raz pierwszy aveo sedan (podobnie jak hatchback) będzie dostępne z turbodieslem 1,3 l (w dwóch wersjach 75 KM i 95 KM) z systemem Start/Stop. Jednostkę produkuje fabryka Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej - to właśnie ten silnik jest zasilany przez wtrysk bezpośredni Common Rail II generacji.