• osiedle
  Jak duże mieszkania znajdziemy w ofercie deweloperów? W których projektach je kupimy? Ile kosztują? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl
 • Mieszkanie
  Ile trzeba mieć, żeby kupić mieszkanie? Odpowiedzi udzielane na to pytanie mogą bardzo się różnić. Zwykle zależą od miasta, w którym szukamy mieszkania oraz samych możliwości finansowych kupującego.
 • mieszkanie
  Ceny za metr kwadratowy mieszkań różnią się w zależności od miasta, dzielnicy, dewelopera, okolicy… Rozpiętość cenowa jest czasem ogromna – w jednym mieście potrafi sięgnąć kilku, czasem nawet kilkunastu tysięcy złotych na metrze kwadratowym. No właśnie! Co tak naprawdę sprawia, że różnice są tak znaczące? Może nie warto przepłacać i lepiej kupić taniej? A może lepiej dołożyć kilkanaście tysięcy, by zyskać lepszy komfort?
 • mieszkanie
  W naszej polskiej rzeczywistości, kupno mieszkania jest poważną, podejmowaną na wiele lat decyzją. Choć coraz częściej i coraz chętniej mieszkania są kupowane także za gotówkę, często w celach inwestycyjnych, nadal większość tych zakupów dokonywana jest na kredyt. A kredyty mieszkaniowe to kredyty brane na wiele, czasem dziesiątków lat. Dlatego podejmując decyzję o zakupie mieszkania, bierzemy pod uwagę wiele czynników, z których lokalizacja i cena są kluczowe.
 • mieszkanie
  Przy podejmowaniu decyzji o wyborze mieszkania kierujemy się przede wszystkim jego ceną (67 proc.) oraz kosztami eksploatacji i utrzymania (60 proc.), jednak priorytetowe znaczenie ma także bezpieczeństwo miejsca zamieszkania. Co ciekawe, kwestie środowiskowe i ekologiczne są dla Polaków o wiele bardziej istotne, niż prestiżowa lokalizacja czy dodatkowe udogodnienia lokalu – wynika z badania SW Research przeprowadzonego na zlecenie kampanii "Gruntownie badamy zanim zamieszkamy".
 • Budowa domu
  Polscy inwestorzy z małym i średnim budżetem zastanawiają się, w co obecnie warto inwestować. Niesłabnącym zainteresowaniem w naszym kraju cieszą się stabilne inwestycje w nieruchomości, o wiele bezpieczniejsze od kruszców czy walut. Jednym z hitów na 2018 i 2019 rok może okazać się rozwiązanie zaproponowane przez firmę Technobeton, które polega na szybkim i prostym wybudowaniu modułowego mikroosiedla mieszkaniowego w oparciu o prefabrykację.
 • Blok
  Jeszcze nigdy nieruchomości nie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem nabywców. Deweloperzy ledwo nadążają z uzyskiwaniem pozwoleń i budową kolejnych inwestycji, a mieszkania sprzedają się na długo przed wzniesieniem budynku. Czy coś jest w stanie zatrzymać ogromną falę popytu?
 • Mieszkanie
  Ceny mieszkań w warszawskich inwestycjach powoli rosną. A gdzie jest najtaniej?
 • Remont
  Lato to dla wielu Polaków czas wykorzystywany na remont mieszkania. Według corocznego badania przeprowadzonego przez serwis Oferteo.pl, jeśli już zabieramy się za renowację bądź wykończenie mieszkania, podchodzimy do tematu kompleksowo. Najczęściej remontujemy duże powierzchnie – od 41 mkw. w górę oraz wiele pomieszczeń – najczęściej 4 i więcej. Wyniki badania pokazują, że najważniejsze trendy związane z remontami są wśród nas mocno utrwalone.
 • kawalerka
  Krajowe media niedawno poinformowały, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MiB) zwróciło uwagę na kwestię "mikromieszkań". Takie lokale o powierzchni nieprzekraczającej 20 mkw. wzbudzają spore kontrowersje. Wielu zwolenników państwowej ingerencji w rynek nieruchomości, chciałoby zakazać budowy kompaktowych "M". Najpierw warto jednak sprawdzić, czy rozmiar oferty tych "mikromieszkań" rzeczywiście usprawiedliwia zainteresowanie ze strony rządu i mediów.