• Blok
  Czy jest jeszcze przestrzeń do wzrostu cen mieszkań? Jakie są ku temu przesłanki? Czy obowiązujące stawki na rynku deweloperskim, które dobiły do rekordu z poprzedniej hossy, stanowią barierę psychologiczną dla klientów? Jak ceny rzutują na decyzje zakupowe? Opinie deweloperów zebrał serwis nieruchomości Dompress.pl.
 • Mimo spadku sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego, rynek trzyma się dobrze. Ceny rosną, a deweloperzy nadal budują na potęgę.
 • Blok, mieszkania
  Dokładnie 6 lat mija od zapoczątkowania długotrwałego wzrostu wartości Indeksu Cen Mieszkań - wskaźnika trendu cenowego na polskim rynku mieszkaniowym publikowanego przez serwis nieruchomości Morizon.pl. Jego aktualna wartość wynosi 1111,1 pkt. i jest 34,5 proc. wyższa niż w schyłkowej fazie dekoniunktury. Jednak po uwzględnieniu inflacji okazuje się, że mieszkania wciąż są o ok. 20 proc. tańsze niż 12 lat temu, u szczytu ostatniej hossy.
 • mieszkanie, blok
  Z raportu przygotowanego przez NBP wynika, że w nadchodzącym kwartale 2019 roku banki przewidują zaostrzenie polityki kredytowej w segmencie kredytów mieszkaniowych. Mimo to, rynek nieruchomości nie jest zagrożony, bo coraz więcej Polaków nabywa mieszkania za gotówkę.
 • osiedle
  Wzrosty cen mieszkań w Polsce nie słabną – wynika z najnowszych danych NBP. Przyczyniają się do tego dobra sytuacja na rynku pracy i niski koszt pieniądza. Liderami wzrostów są w ostatnim czasie Poznań, Łódź i Trójmiasto. Na drugim biegunie znajdziemy natomiast Kielce i Wrocław. Tylko tam ceny nie pokonały jeszcze rekordów z przed ponad dekady – wynika z szacunków HRE Investments.
 • osiedle
  Popyt na mieszkania w Polsce wciąż jest na zadowalającym poziomie, a na rynku nie widać sygnałów spowolnienia. Ceny jeszcze wzrosną, ale dynamika tych wzrostów powinna być niższa niż w roku poprzednim - oceniają analitycy. Ich zdaniem, do inwestycji w spółki deweloperskie należy podchodzić selektywnie, zwracając uwagę głównie na bank ziemi.
 • Wielorodzinny budynek mieszkalny
  Długo utrzymujący się popyt na nieruchomości przekłada się na coraz wyższe ceny mieszkań na rynku wtórnym, tak wynika z raportu Barometr Metrohouse i Gold Finance II kw. 2019 r. W porównaniu do I kw. br. ceny lokali wzrosły w niemal każdym z największych analizowanych miast – najbardziej w Warszawie i we Wrocławiu. Na rynku pierwotnym liderami wzrostów jest Gdańsk i Warszawa.
 • osiedle
  Ceny mieszkań w Gdańsku rosną najszybciej w Polsce. W skali kraju wzrost cen wynika m.in. z dobrej koniunktury gospodarczej, wysokiej dostępności i niskiego kosztu kredytu. Wzrost cen w Gdańsku ponad czterokrotnie przewyższa średnią dynamikę z całego polskiego rynku. Mają w tym udział inwestycje w prestiżowych - i bardzo drogich - lokalizacjach, a także wysokie zainteresowanie mieszkaniami w coraz lepiej skomunikowanych z miastem dzielnicach - "sypialniach".
 • Wielorodzinny budynek mieszkalny
  Jak dużego wzrostu cen nowych mieszkań możemy spodziewać się w tym roku? Co będzie miało wpływ na podwyżki? W jakich lokalizacjach wzrost będzie największy? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl
 • Budowa osiedla
  W pierwszym kwartale br. statystyki sprzedażowe deweloperów notowanych na GPW (rynek podstawowy i Catalyst) uległy kolejnej fazie regresu. Tym samym teoria o wejściu pierwotnego segmentu krajowej mieszkaniówki w fazę cyklicznego spowolnienia koniunktury zyskała kolejny wiarygodny argument. Niestety prawdopodobnie ostatecznie potwierdzający początek dłuższego okresu dekoniunktury.