• Mieszkanie
  Pomimo styczniowych perturbacji związanych z przyjmowaniem wniosków o dopłaty, znamy już ostateczny koszt programu Mieszkanie dla Młodych. W ramach bezpośrednich wydatków budżetowych, państwo wydało na MdM około 2,8 mld zł. Część tej kwoty na pewno wróciła do państwowej kasy w formie wyższych wpływów podatkowych (z VAT, PIT oraz CIT). Tym niemniej rodzi się pytanie, czy prawie trzech miliardów złotych, nie można było zagospodarować w inny sposób. Do zadawania takich pytań, prowokuje m.in. ogromny deficyt lokali komunalnych i socjalnych.
 • Osiedle
  Grudzień ze względu na świąteczne przygotowania i urlopy, nie będzie dogodnym czasem dla nabywców mieszkań. Dlatego osoby liczące jeszcze na dopłatę z programu MdM, powinny jak najszybciej wybrać odpowiedni lokal i załatwić konieczne formalności.
 • mieszkanie
  Przez pierwsze kilkanaście miesięcy działania MdM-u, rządowy program był krytykowany za ograniczenie dopłat tylko do rynku pierwotnego. Niezadowoleni byli m.in. kredytobiorcy z mniejszych miejscowości. W odpowiedzi, ówczesny rząd zgodził się na objęcie programem także używanych lokali i domów.
 • Mieszkania
  Stabilne ceny i rekordy sprzedaży. Najnowszy raport firmy Home Broker potwierdza dobre nastroje na rynku mieszkaniowym. Z indeksu cen transakcyjnych wynika, że w zestawieniu miesiąc do miesiąca spadły one o niewiele ponad pół procent, natomiast w porównaniu do zeszłego roku jest to spadek o niecałe 0,2 procent.
 • Mieszkanie
  Zainteresowanie zakupem mieszkań nie słabnie, a po zwiększeniu wysokości dopłat do kredytów może jeszcze wzrosnąć.
 • Mieszkanie
  W branży mieszkaniowej ogłasza się kolejne rekordy sprzedaży. Jednak analitycy wieszczą rychły koniec tej pomyślnej sytuacji - pisze "Puls Biznesu".
 • Budowlaniec
  Ceny działek rosną szybciej niż ceny lokali. Starając się o najlepsze lokalizacje pod projekty mieszkaniowe, deweloperzy zaczynają tracić głowę. Powodzeniem cieszą się zwłaszcza te już przygotowane na inwestycje.
 • mieszkanie
  Latem zmienią się przepisy dotyczące udzielania kredytów z dopłatą w programie Mieszkanie dla młodych. Wzrośnie wysokość dofinansowania i będzie ono bardziej dostępne.
 • Mieszkanie na wynajem
  Nie spada dynamika ożywienia na rynku budowlanym. We wrześniu deweloperzy zanotowali wzrosty we wszystkich statystykach publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, a liczba wydawanych pozwoleń na budowę sugeruje, że w kolejnych kwartałach tempo nie będzie spadać.
 • Blok
  W części miast wysokie limity w programie Mieszkanie dla Młodych podbijają ceny nowych mieszkań.