• Dziecko je lizaka
  Słodycze są źródłem bezwartościowych kalorii i szkodzą zdrowiu, zwłaszcza najmłodszych dzieci – przekonuje ekspert żywieniowy programu edukacyjnego „1000 pierwszych dni dla zdrowia” Anna Sobolewska-Wawro. Dlatego lepiej nie dodawać ich do świątecznych prezentów.
 • Dziecko je lizaka
  Choć może to wydawać się nieprawdopodobne, specjaliści nie mają wątpliwości i biją na alarm. Kilkuletnie dzieci w rok zjadają tyle cukru, ile same ważą.
 • Chłopiec je watę cukrową
  Blisko 100 łyżeczek cukru i 8 łyżeczek soli zjada przeciętne dziecko w spożywanych przez tydzień produktach. Oznacza to, że w ciągu miesiąca dostarcza do organizmu 400 łyżeczek cukru i 32 soli*, które znajdują się w batonikach, cukierkach, kolorowych żelkach, czipsach lub przyprawianych orzeszkach.
 • Dzieci jedzą lody
  Niewłaściwa dieta wpływa na niepożądane zachowania dzieci - przypominają fachowcy. Lista produktów, które niekorzystnie wpływają na nasze pociechy jest długa, a prym wśród nich wiedzie cukier - podkreśla doradca żywieniowy i moderatorka programu Zdrowyprzedszkolak.org Katarzyna Tyczyńska.
 • Dziewczynka
  Jak sprawić by zdrowe, pełnowartościowe jedzenie było atrakcyjne dla dzieci
 • Dziewczynka je watę cukrową
  Brytyjskie ministerstwo zdrowia obiecało wziąć pod uwagę rekomendacje ugrupowania Akcja w sprawie Cukru. Prowadzi ono kampanię na rzecz ochrony dzieci przed przesłodzoną żywnością i napojami i opublikowało właśnie 7-punktowy plan działania, który zbiega się z rządową kampanią walki z otyłością, w tym wśród dzieci i młodzieży.