• Dzieci jedzą truskawki
  O tym, jak kształtować zdrowe nawyki żywieniowe dziecka, rozmawiamy z Martą Bąkowską, dziecięcym psychologiem klinicznym w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
 • Dziecko prezentuje mięśnie
  U dzieci szkolnych objętych przez dwa lata szwajcarsko-polskim programem edukacyjnym „Zachowaj równowagę” otyłość zmniejszyła się o 1 punkt procentowy - poinformował dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie prof. Mirosław Jarosz.
 • Dzieci jedzą warzywa
  Co powinny jeść dzieci, a których produktów żywieniowych unikać? Jak nauczyć całą rodzinę zdrowych nawyków żywieniowych?
 • Zdrowa dieta dziecka
  75% rodziców wskazuje na warzywa jako na produkty, które są niezbędnym elementem zdrowej diety . Niestety zachęcenie dziecka do jedzenia warzyw, często bywa dużym wyzwaniem. Dzieci nie chcą jeść warzyw, ponieważ ich smak, zapach i forma są im obce i często mniej przyjemne od innych produktów. Jednak obecność warzyw w diecie dziecka ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia, prawidłowego rozwoju oraz kształtuje właściwe nawyki żywieniowe. Jak zatem poradzić sobie z oporem dzieci przed jedzeniem warzyw podpowiada dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog dziecięcy.
 • Czterolatki piją kawę? W Portugalii
  To wprost niewiarygodne. Prawie 20 proc. portugalskich dzieci pije kawę co najmniej raz w tygodniu! Wśród najmłodszych spożywających małą czarną są... czterolatki. Rodzice nie mają nic przeciwko temu.
 • Dziecko intuicyjnie wybiera produkty, które są zdrowsze
  Zapomnij o posiłkach podawanych prosto do buzi pociechy, zrezygnuj z wyliczanki "za mamusię, za tatusia..." i po prostu posadź dziecko przy stole, by samo wybierało i jadło to, na co ma ochotę. Dzięki temu uchronisz je przed nadwagą i problemami ze zdrowiem.
 • dieta odchudzanie
  Szybko jesz? Szybko przytyjesz! Pośpiech w konsumpcji kulinarnych przysmaków sprzyja nadwadze i otyłości. Powolne spożywanie pokarmów to twój sojusznik w walce o prawidłową sylwetkę. Oto wyniki nowych – i już nagradzanych – badań naukowych.