• Rozmowa matki z córką
  Mamo, jestem zbyt gruba! Wszystkie koleżanki w klasie są szczuplejsze ode mnie! – jeśli nie raz słyszałaś z ust swojej pociechy takie sformułowania, to znak, że twoja nastoletnia córka zaczęła zwracać uwagę na swoją wagę. Odchudzanie nastolatków to temat, który nie bez powodu budzi liczne wątpliwości. Jak rozmawiać o wadze z dorastającą córką? Podpowiada Paulina Buraczewska, dietetyk, ekspert Kreacji Ciała.
 • Dziecko na wadze
  Obsesja szczupłej sylwetki dotyka coraz młodsze osoby. Odchudzanie się i brak akceptacji własnego ciała dotykają już pięciolatki – alarmują specjaliści. Sprawa jest poważna - negatywny obraz ciała jest uznawany za jedną z przyczyn chorób i problemów w związkach.
 • Dziewczyna spożywająca posiłek
  W ich codziennym jadłospisie nie starcza miejsca na warzywa, za to każdego dnia wypijają ok. dwóch szklanek słodzonych napojów i dwa razy dziennie sięgają po słodkie oraz słone przekąski - badacze z SWPS zbadali nawyki żywieniowe polskich dzieci.
 • dieta odchudzanie
  Szybko jesz? Szybko przytyjesz! Pośpiech w konsumpcji kulinarnych przysmaków sprzyja nadwadze i otyłości. Powolne spożywanie pokarmów to twój sojusznik w walce o prawidłową sylwetkę. Oto wyniki nowych – i już nagradzanych – badań naukowych.