• Dziecko idzie do szkoły
  Zanim dziecko ruszy do żłobka, przedszkola czy szkoły, warto go dobrze przygotować. I nie chodzi tylko o wyprawkę, ale przede wszystkim o zadbanie o to, by w najbliższych miesiącach cieszyło się zdrowiem.
 • Drugie śniadanie w szkole
  Rok szkolny ruszył pełną parą. Wraz z nim pojawiły się pierwsze żywieniowe dylematy. Co podać dzieciom na śniadanie? Co zapakować do lunch boxa? Nie chcemy przecież, by pociecha zaspokajała swój głód w szkolnym sklepiku, gdzie jest narażona na wiele pokus (słodycze, słone przekąski itd.). Rodzice zazwyczaj mogą kontrolować to, co dziecko zjada na pierwsze śniadanie. Problem rodzi się przy drugim posiłku – jest on zjadany w szkole, a jeśli przygotowujemy go w domu, czasem brakuje już pomysłów na zdrowe, a jednocześnie pyszne śniadanie, które szybko się nie znudzi.
 • Dziecko je posiłek
  Pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego już za nami. Nareszcie możemy odetchnąć, bo większość z nas od dobrych kilku tygodni żyła tematem kompletowania podręczników i szkolnej wyprawki dla dziecka. W tym zakupowym szaleństwie nie wszyscy pomyśleliśmy jednak o tym, że jeśli chcemy, by nasza pociecha odnosiła naukowe sukcesy, musimy zadbać również o jej codzienną dietę. Dlatego razem z ekspertem podpowiadamy, jak skomponować jadłospis ucznia.
 • Drugie śniadanie w szkole
  Nowy rok szkolny to kolejne wyzwania nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców. Zapewnienie dziecku zdrowej diety poza domem to trudne zadanie. Uczniowie spędzają nawet do 9 godzin dziennie w szkole, gdzie pierwszym miejscem zaspokajania ich głodu jest sklepik pełen kalorycznych przekąsek tj.: chipsy, batoniki, cukierki.
 • Co powinno jeść dziecko w wieku szkolnym?
  Początek roku szkolnego to dla nas świetna okazja i być może „ostatni dzwonek”, aby zastanowić się nad dietą małego ucznia! Dzięki odpowiednio zbilansowanym posiłkom dzieci powrócą z ochotą i nową energią do szkolnych obowiązków, a przyswajanie wiedzy będzie o wiele łatwiejsze.
 • Dziecko na wadze
  Więcej kilogramów to więcej problemów w nauce – wynika z badań. Otyłe gorzej sobie radzą w szkole od szczupłych kolegów. Na przykład z matematyki.
 • Dziecko z hamburgerem
  Tuczymy nasze dzieci! Liczba młodych Polaków walczących z nadwagą i otyłością rośnie lawinowo. Winna jest nieodpowiednia dieta i błędy żywieniowe. Nikt w UE  nie ma równie łatwego dostępu do niezdrowej żywności, co polskie maluchy. Co ciekawe, do złej sytuacji w szczególnym stopniu przyczynia się szkoła…
 • Dieta dziecka powinna być bogata w owoce i warzywa
  Zamiast chipsów, batonów i coca-coli - owoce, warzywa i soki. Tak powinna wyglądać dieta dziecka. Z praktyką jest różnie, stąd próby promocji zdrowych nawyków żywieniowych najmłodszych. Już po raz kolejny dzieci mają w szkołach otrzymywać owoce i warzywa w ramach programu "Owoce w Szkole".