• Dziewczynka pije sok
  Maluchy przepadają za sokami i wolą je pić zamiast wody. Czy to zdrowe?
 • Dziecko pije wodę
  Jest bez smaku i koloru, więc dzieci zamiast wody wolą szklankę słodkiego soku. To jednak kwestia nawyku. Im szybciej nauczymy dziecko pić wodę, tym szybciej wyrobimy w nim zdrowe przyzwyczajenie, które będzie procentowało przez całe życie.
 • Niemowlę z herbatnikiem
  Większość matek nie przestrzega norm żywienia w karmieniu swoich dzieci – wynika z badań. Skutki niewłaściwego odżywiania niemowląt i małych dzieci zobaczymy za wiele lat, ale mogą one być opłakane – alarmują specjaliści. Oto najczęściej spotykane błędy.
 • Dziecko je warzywa i owoce
  Chcesz zachęcić dziecko do zdrowej diety? Twój niejadek krzywi się i boczy na owoce i warzywa? Podawaj mu ten napój! Picie wody po posiłku pomaga we wprowadzeniu zasad zdrowego odżywiania – wynika z badań. Dotyczy to również dorosłych, jednak w szczególności dzieci.
 • Maluch ma swoje potrzeby i swój gust. Czego nie powinno zabraknąć w jego diecie?
  Zdrowe nawyki żywieniowe są ważne dla całej rodziny, jednak szczególne znaczenie mają one dla dzieci. To, co jedzą nasze pociechy ma wpływ na ich kondycję – nie tylko obecną, ale i przyszłą. Rolą rodziców jest więc takie ułożenie codziennego menu, aby dostarczyć podopiecznym niezbędne elementy, potrzebne im do rozwoju. Co powinno jeść i pić dziecko w poszczególnych etapach życia?