• Karmienie piersią
  Pokarm nie znika z chwili na chwilę. 
 • Niemowlę
  Nadwaga może dotyczyć już kilkunastomiesięcznych dzieci, a uzależnienie od cukru powstać przed ukończeniem drugiego roku życia! Czy nowe zalecenia żywienia niemowląt pomagają rodzicom uniknąć błędów dietetycznych?
 • Batonik
  Rozporządzenie wykonawcze dotyczące stołówek i sklepików szkolnych jest już podpisane - informuje Ministerstwo Zdrowia.
 • Dziewczynka nie chce jeść
  „Mamo, nie chcę!”, „Mamo, już nie mogę!”, „Mogę już iść się pobawić?” To chyba najczęstsze słowa, które padają z ust każdego niejadka mimo, że rodzice dwoją się i troją, aby dziecko zjadło przygotowany przez nich posiłek. Nie pomagają już wymyślne zabawy, obiecywanie nagród, a irytacja rośnie. Co robić?
 • Dziewczynka je zdrowy posiłek
  „Mamo, ja nie chcę tego jeść” – jak często słyszymy te słowa? Być może kilka razy dziennie. Niejadek w domu to prawdziwe wyzwanie dla rodziców – szczególnie tych młodych. Każdego dnia dwoją się i troją, aby wmusić w dziecko choć odrobinę jedzenia. Czy zmaganie się z brakiem apetytu u dziecka musi być rzeczywiście takie męczące? Niekoniecznie. Istnieją bardzo proste sposoby na to, by maluch chętniej jadł.
 • Noworodek
  Podczas tegorocznej Konferencji „Profilaktyka zdrowotna medycyną przyszłości”, prof. Tomasz Paszkowski mówił o roli położnika, która nie ogranicza się wyłącznie do przyjęcia na świat zdrowego noworodka. Do jego zadań należą również działania z dziedziny profilaktyki schorzeń psychofizycznych u dziecka w późniejszym wieku, realizowane poprzez edukację w zakresie suplementacji i mające na celu zapobieganie niedoborom składników odżywczych kluczowych dla rozwoju maluchów.
 • Dzieci źle odżywiają się od okresu niemowlęctwa
  Eksperci alarmują: nieprawidłowe żywienie zaczyna się już w wieku niemowlęcym i dzieciństwie. Nic dziwnego, że dzieci są otyłe i schorowane. Co należy zmienić w diecie najmłodszych?
 • Najbardziej otyli są chłopcy w wieku 10 lat
  Problem otyłości nie omija dzieci, a zwłaszcza nastolatków. Eksperci szukają sposobu na jego rozwiązanie.